До появи симптомів…

Які обстеження необхідно робити жінкам, щоб вчасно діагностувати стан здоров’я?

Які обстеження необхідно робити жінкам, щоб вчасно діагностувати стан здоров’я?

З огляду на те, що в жіночому організмі всі процеси протікають циклічно і що все залежить від стану гормональної системи, необхідно проходити вагінальний огляд, здавати мазки, лікар має проводити мануальне обстеження матки, придатків, визначати їх розміри, розташування. Але лікар не може побачити, що знаходиться всередині порожнини матки. А ось там, у першу чергу, і відбуваються ті зміни, які ніхто не побачить, і жінка тривалий час може не відчувати ніяких симптомів. А враховуючи, що матка і молочні залози – ті органи-мішені, які залежать від гормонального фону, але самі не виділяють гормонів, то вони вимагають підвищеної уваги з боку фахівця.

УЗД органів малого таза та УЗД молочних залоз необхідно проходити кожній жінці. Тому що пальпаторно лікарі не завжди можуть виявити ті зміни, які проявляються у цих органах. Циклічні процеси у нашому організмі піддаються впливу факторів зовнішнього середовища. Жінки дуже зайняті, дівчатка завантажені в школах – усе це ускладнює життя, викликає стрес. Ці фактори плюс супутні захворювання, прийом медикаментів викликають дисбаланс гормонального фону, який, у свою чергу, призводить до змін у матці та молочних залозах задовго до появи симптомів.

Додаткове проведення УЗД органів малого таза і молочних залоз допомагає акушеру-гінекологу виявити захворювання та призначити профілактичне лікування чи консультацію суміжних спеціалістів: мамолога, хірурга-гінеколога, якщо є потреба.

«Уют» №11-16.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *