До ювілею Андрія Мягкова: 
факти з життя «усенародного Лукашина»

Андрій Мягков
До ювілею Андрія Мягкова: 
факти з життя «усенародного Лукашина»

Усенародному Лукашину, боязкому Новосельцеву і хитрому Паратову, а простіше кажучи – Андрію Мягкову, виповнилося 80 років. Ми вирішили розповісти цікаві факти з життя знаменитого актора.

У кіно всенародно улюблений артист грає простаків і недотеп, а ось у реальності це людина закрита і сурова.  Закінчивши Школу-студію МХАТ, був зарахований у «Современник», але у 1977 році перейшов у МХАТ. Коли через 10 років мхатівський колектив розколовся, Мягков підтримав Олега Єфремова і залишився у МХАТі ім. Чехова.

Якщо у театрі Мягков грав ролі найрізноплановіші, то у кіно славу йому принесли ролі недотеп, добрих простаків, невдах. Хоча деякі могли йому запросто не дістатися. Наприклад, на роль Жені Лукашина у фільмі Ельдара Рязанова «Іронія долі, або З легкою парою» пробувалися Андрій Миронов і Олег Даль. Але режисер, подивившись проби, дійшов висновку: Женя у виконанні Миронова чи Даля вийшов уже надто фатальним красенем. Хто повірить, що цей герой такий нерішучий у спілкуванні з жінками?

«Грати нетямущу людину, залишаючись при цьому і натуральним, і симпатичним, і смішним – завдання надскладне, – говорив потім про артиста Ельдар Рязанов. – А Мягков робить це витончено і легко».

У фільмі «Іронія долі, або З легкою парою» герої Барбари Брильської та Андрія Мягкова цілком переконливо грають симпатію і кохання, яке тільки зароджується. Але ось у житті між акторами відносини були напруженими, дружби між ними не склалося, як сказав потім Мягков. А Брильська у своїх інтерв’ю не раз говорила, що спілкуватися з Мягковим їй було непросто – він закритий, складний і зовсім не такий милий, як його герой. А ускладнювалося все ще і тим, що, за словами Барбари, їй було вкрай складно цілуватися з партнером по фільму – між ними було якесь тварине відторгнення.

На зйомках «Жорстокого романсу» Андрій Мягков ледь не загинув. Там є сцена: Параті у виконанні Микити Михалкова відвозить Ларису Огудалову (Ларису Гузєєву) на пароплаві, а Карандишев у виконанні Мягкова пливе слідом за «Ластівкою» на човні, причому гребе у напрямку колісного пароплава, сидячи спиною вперед. Як розповідав  оператор Вадим Алісов: «На цьому колесі крутяться лопаті, кожна вагою 80 кілограмів. Андрій не розрахував, підплив занадто близько, потрапив під ці лопаті. Одна вдарила по носі човна, інша по корму… Усі в паніці, бо врятуватися у такій ситуації неможливо.

Уся знімальна група з жахом дивилася на воду. Спочатку на поверхні з’явилися розщеплені колесами пароплава шматки човна, далі спливла перука Мягкова. Через хвилину виринув сам артист. Він був у шоці. Приводили до тями його коньяком. Потім оператор випадково зустрів Мягкова у ресторані, він був сильно напідпитку. Алісов запитав, чому Мягков п’є вдень – це ж зовсім не в його дусі. І почув відповідь: «Сьогодні дев’ятий день».

Якщо у кіно Мягков грав майже завжди недотеп і навіть підкаблучників, у реальному особистому житті Андрій Васильович був зовсім іншим, справжнім лідером у сім’ї, за яким залишається останнє слово. Із 1965 року Мягков одружений на актрисі Анастасії Вознесенській, добре відомій глядачам за ролями Ані у фільмі «Майор Вихор» і директора ринку Анни Олексіївни Кушакової у «Гаражі».

Незважаючи на стаж сімейного життя більш ніж півстоліття, вони зворушливо кохають одне одного до цього часу, ходять за ручку. Коли Мягков вирішив спробувати себе у живописі, насамперед він написав портрет коханої. А коли Настя поскаржилася, що серед детективної літератури, яку вона так обожнює, зараз складно знайти щось вартісне, артист сів і написав один за одним три детективні романи: «Сивий Мерін», «Скрипка Страдіварі, або Повернення Сивого Мерина» й «Обережно, скло! Сивий мерин. Початок». Дружині, за словами Мягкова, його детективи сподобалися, і цієї оцінки йому досить, бо Настя – його головна читачка.

Уперше свою майбутню дружину Анастасію Вознесенську він побачив ще студентом. Вони навчалися разом у школі-студії МХАТ. Андрій та Анастасія одружилися, не чекаючи отримання дипломів, і ось уже більше 50 років практично ніколи не розлучалися. Вони разом грали в «Современнику» і разом перейшли до МХАТу, де сьогодні виходять на сцену в одній виставі. Кажуть, Мягков нерідко ставив режисерам умову: якщо у фільмі не буде хоча б одного кадру за участю його дружини, він у ньому теж зніматися не буде.

Щасливий, міцний шлюб Мягкова і Вознесенської затьмарює єдина обставина – доля так і не подарувала їм власних дітей. Щоб хоч якось компенсувати цю відсутність і реалізувати батьківські таланти, Мягков погодився стати викладачем Школи-студії МХАТ. І до всіх своїх студентів відноситься саме з батьківською теплотою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *