Добровольці тероборони визнаватимуться ветеранами війни

Парламент ухвалив законопроєкт №7151 про уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України. Відповідні зміни вносяться до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Добровольці тероборони

Які новації:

  • добровольці тероборони зможуть визнаватися учасниками бойових дій;
  • добровольці тероборони зможуть визнаватися особами з інвалідністю внаслідок війни;
  • запроваджується соцзахист нової категорії осіб – сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

«Нині добровольці територіальної оборони ЗСУ захищають нашу країну від окупанта на рівні з мобілізованими військовослужбовцями, жертвуючи власним життям та здоров’ям. Система тероборони вже продемонструвала свою ефективність. Чоловіки та жінки не лише виконують завдання з забезпечення порядку в своїх населених пунктах, а й безпосередньо ведуть бої з окупантами, щодня наближаючи нашу перемогу. Ми вдячні всім нашим захисникам, тому вважаємо за потрібне визнати їх учасниками бойових дій та забезпечити їх низкою гарантій, передбаченими українським законодавством», – розповіла очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Також Олена Шуляк нагадала, що лише за 10 діб із початку російського повномасштабного вторгнення до територіальної оборони вступили понад 100 тис. українців.

Протерміновані документи автоматично продовжують діяти

МВС продовжило термін дії деяких документів на період воєнного стану в Україні. Про це інформує пресслужба відомства.

Посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію, термін дії яких закінчився в період воєнного стану, продовжують діяти на всій території України. Актуалізувати їх можна після скасування воєнного стану в країні і поновлення послуг для громадян у сервісних центрах МВС.

Крім того, за інформацією радника Міністра внутрішніх справ України Вадима Денисенка, з 1 березня 2022 року строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватися на 5 років. До паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України.

Відповідну постанову прийнято Кабінетом Міністрів України 28 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації та введенням воєнного стану на усій території України.

«Уют» №12-13.23.03.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *