Догляд за кімнатними рослинами взимку

Догляд за кімнатними рослинами взимку
Догляд за кімнатними рослинами взимку

Орхідеї люблять прохолоду, герань – більше світла. Взимку кімнатним рослинам потрібна особлива увага.

Помиляється той, хто вважає, що кімнатні рослини не відчувають наближення зими. Більшості з них теж потрібен період спокою, щоб відпочити, набратися сил до зустрічі з весною. Деякі, не витримуючи надмірно сухого від опалення повітря у квартирах, можуть навіть загинути, інші – від нестачі сонця – скидають листя, перестають цвісти… Та допомогти пережити зиму кімнатним рослинам можна. Як – радить квітникарка, спеціаліст з озеленення Світлана Пшонка.

«Найперше, на зиму варто скоротити кількість поливів, – розповідає Світлана Василівна. – Робіть це поступово, поливайте вазони лише вранці, поступово зменшуючи кількість поливів до одного-двох разів на тиждень. Можна перевірити, чи потребує рослина поливу старим способом: проколіть сірником землю у горщику на кілька сантиметрів. Якщо ґрунт сухий менше ніж на один сантиметр – поливати не варто. Звертайте увагу і на воду, якою поливаєте рослини. Вона має бути кімнатної температури, але не теплішою, бо рослини почнуть інтенсивно рости, що взимку не бажано. Із підживленням також варто зачекати аж до весни. У жодному разі не поливайте і не обприскуйте рослини хлорованою водою, бо вони можуть скинути листя від надлишку лужної солі. Відстоюйте воду з крана не менше доби. А от поливати вазони кип’яченою водою я не раджу, бо вона не містить повітря».

Кімнатним рослинам восени та взимку можуть нашкодити протяги. Тож під час провітрювання кімнати квітникарка радить переносити їх подалі від вікна.

«Шкодить рослинам і сухе повітря у квартирі, – каже Світлана. – Адже у більшості наших помешкань радіатори центрального опалення розміщені якраз під підвіконням. Аби захистити рослини від цього, встеліть підвіконня фанерою чи шматком пінопласту і лише зверху на них ставте горщики. Обов’язково регулярно обприскуйте квіти. Маєте змогу – придбайте зволожувач повітря. Якщо ні – встеляйте батарею вологим махровим рушником. Порятунком від сухого повітря для кімнатних рослин може стати кухня. Зазвичай тут завжди вища вологість, аніж в інших кімнатах.

Для деяких видів кімнатних рослин взимку потрібні особливі умови догляду.

«Світлолюбним рослинам – таким, як кімнатні троянди, герані, фуксії, я раджу взимку хоч зрідка вмикати лампи денного світла, – каже квітникарка. – Кактуси та алое чудово перезимують просто на підвіконні без додаткового освітлення. Оптимальна температура для них – 18-22 °С. Любителів тіні (папороті, монстери) можна забрати подалі у кімнату. А ось плющі на зимовий період краще перенести у прохолодне приміщення, де температура не перевищуватиме 10-12 °С. До любителів прохолоди взимку належать також орхідеї, азалії та сенполії. Однак усі вони у цей час ще й цвітуть. Тому їх потрібно обприскувати, регулярно підливати і підсвічувати люмінесцентними лампами. Оптимальна температура для цих рослин – до плюс 20. Інакше від надмірного тепла квіти швидко обсипляться».

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *