Догляд за кулястою хризантемою

Догляд за кулястою хризантемою
Догляд за кулястою хризантемою

Кулясті хризантеми, або мультифлора, універсальні: їх можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і у вазонах. Під час цвітіння, яке починається наприкінці літа і триває до заморозків, кущ кулястої форми повністю покривається яскравими квітками. Вони бувають простими та махровими червоного, рожевого, білого, бордового, жовтого кольору, дуже ароматні. Є сорти з квітками, схожими на ромашку з яскраво-жовтою серединкою.

Кулясті хризантеми завдяки генетичній особливості не потребують обрізування. Формування полягає лише у прищипуванні пагона, яке проводять один раз, коли на пагоні з’явиться 2-3 пари листків.

Висаджують рослини на відкритому, просторому сонячному місці на відстані не менше 30-50 см одна від одної чи у вазони по одній рослині у кожен. При посадці додають трохи добрив (перегній, компост або мінеральні). Якщо у вашому регіоні зими м’які, то залишені у ґрунті кущі у квітні обов’язково поділіть. До речі, куляста хризантема легко розмножується живцюванням і діленням.

Це вологолюбна рослина, але вона не терпить перезволоження. Як тільки цвітіння закінчиться (у кінці жовтня – листопаді), зрізають усю надземну частину, залишивши на поверхні стебла не вище 10 см. Це стимулюватиме ріст прикореневих пагонів і вбереже рослину від хвороб та шкідників, які накопичилися на старому листі.

Під час затяжних дощів і при високій вологості хризантеми можуть уражатися грибковими захворюваннями, частіше борошнистою росою. Щоб цього не сталося, у дощовий період обприскуйте їх мідевмісними препаратами.

На півдні країни кулясті хризантеми чудово зимують у саду у відкритому ґрунті. Але найбільш надійний спосіб – викопати кущі восени разом із грудкою землі і помістити їх на зберігання у прохолодне приміщення, що не промерзає (у підвал). Стежте при цьому, щоб земляна грудка була завжди злегка вологою. А ще краще викопані хризантеми посадити у старі відра чи діжки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *