Догляд за літніми людьми з перелом шийки стегна

догляд за батьками

У процесі догляду за пацієнтом слід проводити профілактику небезпечних ускладнень: пролежнів, пневмонії, запорів і тромбофлебіту.

  • Профілактика пневмонії включає у себе ранню активізацію хворого, регулярне провітрювання приміщення і дихальну гімнастику (можна, наприклад, надувати гумові кульки).
  • Щоб запобігти розвитку запорів, хворого годують дрібно, через кожні 2-3 год., малими порціями. Жирних і смажених продуктів повинно бути мінімум. У раціон потрібно включати достатню кількість рідини, у тому числі –кисломолочні продукти, овочеві та фруктові соки. При необхідності можна використовувати проносні.
  • Зменшити ймовірність розвитку тромбофлебіту можна, проводячи еластичне бинтування і м’який масаж нижніх кінцівок (погладжування по ногах від низу до верху). Потрібно стежити, щоб хворий регулярно рухався у гомілковостопних суглобах. Нижні кінцівки необхідно періодично піднімати наверх.
  • Здійснюючи профілактику ускладнень, не слід забувати про попередження розвитку астенічного синдрому, що виникає внаслідок тривалої нерухомості. Найкращим профілактичним засобом у даному випадку є рання фізична активність.
  • Для профілактики пролежнів пацієнта необхідно садити у ліжку, навчити злегка повертатися, «розвантажуючи» то одну, то другу сідницю. Шкіру сідниць, спини і п’ят потрібно двічі на день протирати саліциловим або камфорним спиртом. Слід стежити, щоб на ліжку не було складок і крихт. Можна використовувати протипролежневі кола. Оптимальним варіантом буде функціональне ліжко з протипролежневих матраців. Якщо його придбання неможливе, на звичайне ліжко можна покласти щільний і товстий поролоновий матрац і встановити «балканську раму».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber