Догляд за смородиною після збору врожаю

кущ смородини

Догляд за смородиною після збору врожаю включає в себе два сеанси поливу смородини в серпні і вересні – для середнього по вологості літа цього буде достатньо. Якщо осінь видасться сухою, влаштуйте смородині в жовтні хороший підзимовий полив.

Велика частина коренів смородини залягає на глибині 40-45 см, тому зволожити грунт потрібно на глибину 50 см. Приблизна норма витрати води – 4-5 відер на м². Полив здійснюється по борознах уздовж кущів смородини або способом дощування. Кращий час – рано вранці або після 16:00.

Підживлення смородини.

В кінці вересня або початку жовтня під кущі смородини вносять органічні і мінеральні добрива з розрахунку по 10 кг компосту або перепрілого гною, по 40 г хлористого калію і по 100 г суперфосфату під кожен кущ з подальшим рясним поливом і закладенням добрив в грунт перекопкою. Підживлення смородини азотовмісними препаратами після збору врожаю не проводиться. Замість перерахованих засобів можна внести городню або плодово-ягідну суміш.

Обрізка смородини.

Догляд за смородиною передбачає проведення санітарної та формує обрізки кущів. З усіх ягідних чагарників більше всіх потребує обрізку чорна смородина, і перша стрижка кущика проводиться відразу ж після посадки, щоб його було легше формувати під час подальшого зростання. Триває формування зростаючого куща і наступні 2-3 роки, поки саджанець до четвертого року життя не перетвориться в повноцінний кущ. Добре сформований кущ повинен мати від 10 до 15 гілок різного віку, причому однорічних гілок має бути на дві-три більше, ніж п’яти-шестирічних. Гілки старше шести років стають малопродуктивними, тому їх слід видаляти. Кращий час для обрізки смородини можна було б вважати ранню весну, проте бруньки смородини прокидаються дуже рано, і час обрізки легко пропустити. Тому основну обрізку куща проводять восени. Відразу ж після зняття останніх ягід видаліть старі, які погано плодоносять гілки і пагони, які загущають кущ. Потім проведіть санітарну обрізку хворих, засохлих і пошкоджених гілок і пагонів. Крім видалення непотрібних пагонів і гілок після збору врожаю бажано видалити з кущів чорної смородини все листя, оскільки в них часто поселяються комахи-шкідники, та й збудники грибкових хвороб легше вражають саме листя. Потрібно надягти на руку рукавичку, м’яко обхопити гілку біля основи і провести рукою знизу до верхівки. Листя, які обірвати не вдалося, акуратно зріжте ножицями або секатором. Не проводьте рукою по побіжу в зворотному напрямку – ви можете пошкодити або зірвати бруньки. Після цього зберіть листя і спаліть їх або перекопайте з землею. Червона смородина теж зимує без листя, проте обривати їх не можна – листя повинні впасти самі.

Розмноження смородини.

Восени, з середини вересня по середину жовтня, проводиться розмноження смородини здеревілими живцями. Нарізають живці з добре розвинених однорічних пагонів, причому зрізати пагони бажано так, щоб не залишалося пеньків. Верхівка куща для живцювання не знадобиться. Для нарізки живців краще використовувати гострий ніж, оскільки секатор деформує деревину, що різко знижує приживлюваність пагона. Довжина відрізків повинна бути 18-20 см, нижній зріз – косим, під кутом приблизно 45º з протилежного від бруньки боку, різати треба, відступивши від бруньки вниз 1 см.  Живці висаджують з нахилом в 45º на відстані 10-15 см один від одного, проміжок між рядами – 30 см. Над поверхнею землі на кожному черешку повинно залишатися як мінімум дві бруньки. Після посадки грунт ущільнюють, щоб живці не можна було занадто легко висмикнути з землі. Вчасно посаджені живці встигнуть добре вкоренитися до зими.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.