Догляд за суницею восени

Догляд за суницею восени
Догляд за суницею восени

У кінці літа на початку осені дуже важливим заходом на плантації суниці  є видалення старого, відмерлого (що виросло з весни) листя, яке гальмує процеси закладання генеративних бруньок.

У першу чергу це необхідно робити, якщо кущі уражені шкідниками і хворобами. Скошувати старе листя наприкінці літа вже пізно. Адже нове до осені не встигне вирости, рослини не поповнять запаси поживних речовин і належним чином не підготуються до зими. Замість скошування можна видалити тільки старі весняні листки, які до цього часу жовтіють, червоніють, уражаються хворобами, а все молоде листя залишити функціонувати. Непогано  було б, якщо не з лікувальною метою, то з профілактичною, провести обприскування рослин від хвороб фунгіцидами байлетон або топаз, а проти кліщів – акарицидами омайт або санмайт. Крім цього, потрібно внести добрива, розпушити ґрунт у рядках суниці, підгорнути її і полити, особливо в суху погоду.

Орієнтовні дози внесення органічних і мінеральних добрив під розпушування ґрунту з розрахунку на 1 кв. м: 2-3 кг перепрілого гною або компосту; з азотних добрив – 20-25 г аміачної селітри або 20 г сечовини; із фосфорних – 30-35 г суперфосфату або 15 г подвійного суперфосфату; з калійних – 20-22 г калійної солі або 18-20 г сірчанокислого калію. Замість окремих мінеральних добрив можна використовувати комплексні: азофоску, нітрофоску та інші, що містять усі три компоненти (азот, фосфор, калій), вносячи на 1 кв. м жменю добрива.

Для посилення живлення рослин за необхідності можна застосовувати і рідке підживлення з гноївки або пташиного посльоду, попередньо розбавивши водою в 10 і 20 разів відповідно. З місцевих добрив хороший результат дає внесення попелу (200-300 г на 1 кв. м). Позитивно діють у цей період і позакореневі підживлення: обробка рослин 0,3% розчином сечовини (30 г на 10 л води) сприяє кращому закладанню квіткових бруньок. Після внесення добрив потрібно провести полив способом дощування або по борознах.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *