Догляд за валянками

Щоб вони служили довго та не втрачали утеплюючих властивостей, варто правильно за ними доглядати.
Валянки, як класичне зимове взуття, досі не втрачають своєї популярності. Вони зручні і, звичайно ж, дуже теплі, тож в умовах холодних зим особливо доречні. Але як доглядати за валянками, щоб вони якомога довше служили та зігрівали у холоди?
Важливо знати, що валянки – таке взуття, котре від намокання буде «сідати», зменшуючись в розмірах, тому при покупці одразу варто це врахувати, вибравши валянки трохи більшого розміру, ніж необхідно.
Також взимку погода буває усяка, і щоб не промочити таке взуття, доведеться придбати ще й калоші, які не дадуть валянкам швидко зіпсуватися.
В жодному випадку не сушіть мокре взуття біля опалювальних приладів, бо «сяде». Краще набийте всередину зібганих газет, періодично змінюючи їх.
Бруд з валянок не можна змивати як із звичайного взуття
Спочатку нехай він підсохне, а потім видаліть його за допомогою жорсткої щітки для одягу або чищення килимів. Білі валянки можна «освіжити» за допомогою сухої манки (крохмалю). Насипте крупу на ще не засохлий бруд і залиште на якийсь час. Потім струсіть – манка вбере в себе бруд.
Якщо бруд тільки поверхневий, то прання має бути з використанням однієї піни.
Бруд, що в’ївся у валянки, видалити складніше. Занурте валянки в ледь теплу мильну воду і «помасажуйте» їх, як губку, намагаючись при цьому не скручувати, не змінювати форму. Промийте чистою прохолодною водою. Після того, як закінчите прати валянки, викладіть їх на рушник, щоб стекла вода, та висушіть при кімнатній температурі, набивши всередину газет.
Якість валянок залежить не тільки від щоденного догляду за ними – ще потрібно навчитися правильно зберігати взуття в міжсезоння. Обов’язково зберігайте їх в картонній коробці відповідного розміру. Обробіть і коробку, і взуття антимільними препаратами (валянки – улюблене місце проживання цих «метеликів»). Можна покласти ще й сухого полину або цитрусові скоринки.
Прати валянки варто лише в прохолодній воді
Якщо чищення щіткою не дало потрібного результату, доведеться вдатися до прання. Воно має бути швидким і без замочування. Одразу ж варто застерегти, що валянки можна прати лише вручну. У пральній машині робити цього в жодному випадку не можна.
Якщо бруд тільки поверхневий, то прання має бути з використанням однієї піни. Розведіть засіб для чищення килимів (як зазначено в інструкції), збийте його в піну і нанесіть її повністю на валянки. Потім змийте піну вологою губкою, намагаючись, щоб вода не потрапляла всередину. Для такого прання можна використовувати також пральний засіб по догляду за вовняними речами.