Догляд за автомобілем після зимового періоду
Холодний сезон характеризувався постійною сирістю і сльотою на дорогах. Солі на дороги сипали, звичайно, менше, але вона все-таки там була та осіла на кузові. Дуже багато автомобілістів вкрай рідко миють свої машини. А якщо роблять це, то обмежуються «збиванням бруду» водою без застосування автохімії: мовляв, все одно через п’ять кілометрів забрудниться.
Мийка
Саме цієї весни має сенс зрадити своїм принципам і помити авто як годиться – з автошампунем. В ідеалі – знайти можливість і піддати цій процедурі з використанням «хімії» не тільки верхню частину кузова, але і днище свого «коника». Це потрібно для того, щоб видалити сіль і сліди дорожніх реагентів, які прискорюють процеси корозії.
Поліруємо
Крім того, сльота, по якій машина майже безперервно каталася протягом останніх шести місяців, це, по суті, абразив. Лакофарбове покриття авто неминуче отримувало мікроподряпини та відколи, які з часом стають вогнищами корозії.
Щоб запобігти такому розвитку подій, його потрібно додатково захистити – краще всього покрити шаром поліролі. Досить помити машину спеціальним шампунем із полірувальними компонентами, які закриють мікронерівності, що виникли через «піскоструйну обробку».
Зачищаємо контакти
Постійна сирість негативно впливає і на електросистему авто. Про неприємності, які можуть доставити окислені контакти та з’єднання, чув кожен водій. Тому ревізія електричних з’єднань після сирої зими потрібна будь-якій машині та в особливості – старшим 5-7 років. Особливу увагу слід приділити високовольтним дротам і клемам акумулятора. Усі «фішки» перевіряємо на предмет збереження, а дроти, що підходять до батареї, зачищаємо від окислів.
Міняємо фільтри
Ще один фактор цієї зими – підвищений уміст у повітрі над проїжджою частиною пилу та інших твердих мікрочастинок. При відсутності снігового покриву набагато швидше засмічуються повітряні фільтри – і салонний, і встановлений на двигуні. Влітку пилу буде ще більше, до нього додасться ще й пил рослин, які будуть цвісти навесні та влітку. Підготуватися до цього слід заздалегідь, помінявши фільтри.
«УЮТ» №13-26.03.2020