Догляд за малиною восени

Восени у городників з’являється багата справ. Насамперед необхідно встигнути підготувати рослини до зими. Правильний догляд за малиною восени є обов’язковим, бо вже наступного сезону можна залишитися без ягід.

Догляд за малиною восени

На початку жовтня необхідно позбутися старих пагонів. Їх зрізають під корінь, тому що навіть невеликі пеньки дають нові пагони. Це потрібно зробити для того, щоб збільшити врожай. Після обрізки залишаються лише сильні пагони, тому на них буде багато ягід малини. Також проріджування забезпечить великий розмір ягоди, тому що малина не витрачатиме сили на слабкі пагони.

Дотримуйтеся правил підготовки малини до зими

  1. Вкоротіть верхівки гілок на 10-20 см.
  2. Між кущами необхідно витримувати певну відстань. Фахівці стверджують, що між сусідніми кущами має бути щонайменше 60 см.
  3. Очистіть поверхню малинника. Потрібно обов’язково позбутися опалого листя, яке може бути уражене хворобами.
  4. Видаліть із пагонів листя, що залишилося. Це потрібно робити обережно, щоб не пошкодити бруньки.
  5. У холодних регіонах необхідно зв’язати та пригинати кущі. Це обов’язковий етап, тому що пагони просто замерзнуть.

Мульчування малинника

Потрібно загородити малинник від снігу. Поверхню ґрунту рекомендують вкрити шаром гною. Оптимальна товщина цього шару повинна становити щонайменше 10 см. Цього достатньо, щоб коріння не промерзло.

Підготовка ремонтантних сортів

Характерною ознакою цих сортів малини є те, що збирати врожай можна до настання холодів, тому не потрібно поспішати з обрізкою пагонів. Її зазвичай роблять у листопаді. Якщо обрізати пагони дуже рано, то вони почнуть рости і замерзати після настання холодів. Після правильної обробки на кущах малини сформується велика кількість зав’язей. Під час осінньої обрізки потрібно позбутися всіх пагонів. Їх рекомендують зрізати біля самого ґрунту.

 «Погляд часу» №40-6.10.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *