Догляд за орхідеями взимку

Прості процедури по догляду за орхідеями, які допоможуть орхідеям легко пережити зиму!

Догляд за орхідеями взимку
Полив

Надлишок вологи виявиться згубним для орхідей. Тому достатньо поливати квіти раз на 1,5-2 тижні водою кімнатної температури. Також можна проводити зрошення теплою водою. Але за такого поливу важливо прибирати надлишки вологи паперовими серветками.

Підживлення

Відразу після поливу підгодовуємо рослини фосфорно-калійними чи спеціалізованими добривами для орхідей. Підживлення проводимо раз на місяць. У зимовий період обов’язково знижуємо концентрацію добрив у 4 рази.

Обприскування

Використовуючи пульверизатор, теплу воду чи спеціальні розчини (наприклад, Епін) проводимо обприскування рослин, уникаючи квітконосів із бутонами. Обприскування проводимо в затіненому місці і не виставляємо квітку відразу під пряме сонячне проміння, щоб запобігти появі опіків на листі.

Провітрювання

Усі кімнатні орхідеї не люблять задуху і надто тепле повітря, тому частіше провітрюємо приміщення. Але слідкуємо за тим, щоб у кімнаті не було холодних протягів.

Досвічування

Орхідеї люблять світло, тому у зимовий період рекомендуємо переселити їх на південне вікно. Також корисно проводити досвітлення лампами денного освітлення, розміщуючи їх у 30 см від квітки, не більше.

Зволоження повітря

Якщо в квартирі занадто спекотно, необхідно підвищити вологість повітря. Для цього:

  • обприскуємо рослини, але обов’язково прибираємо вологу, що залишилася в пазухах листя, щоб вона не застоювалася і не призводила до загнивання;
  • ставимо поруч із квітами піддони з галькою, наповнені водою;
  • накриваємо батареї мокрими рушниками;
  • використовуємо зволожувач повітря.

«Погляд часу» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *