Догляд за садом у грудні

У грудні важливо, щоб рослини в саду були вкриті снігом. Догляд за садом у грудні починається з підкидання снігу на посадки багаторічників, цибулинних, у пристовбурні круги чагарників і дерев. А щоб захистити рослини від гризунів, періодично втоптуйте сніг навколо них.

Догляд за садом у грудні

Не забудьте укрити ялівці, туї і кипарисовики. Зв’яжіть компактні крони дорослих рослин шпагатом.

Перевіряйте бульбоцибулини гладіолусів, що зберігаються, бульбокорені жоржин і бегоній, монтбрецій, анемонів і кан. Хворі і всохлі екземпляри видаляйте. У приміщенні підтримуйте оптимальний температурний режим зберігання (+4-8 °С) і вологість 70 %. Один-два рази на місяць перевіряйте всі багаторічники, що знаходяться на зберіганні. Багаторічники, що залишаються зимувати на балконах, добре утепліть перегноєм, тирсою, опалим листям та гіллям.

У цей час року більшість кімнатних рослин знаходиться в стані зимового спокою, тому поливайте їх рідше, проте при цьому стежте, щоб земляна грудка не пересихала. Для цього ґрунт покрийте шаром моху сфагнуму і періодично обприскуйте його.

Для того щоб кімнатним квітам було легше зносити підвищену сухість повітря, регулярно обприскуйте їх теплою водою, за винятком рослин з опушеним листям.

Гіпеаструм, крінуми й еухаріси поставте в світле місце, поливайте теплою водою, у міру підсихання ґрунту. Підживіть їх 0,2 % розчином повного мінерального добрива. Горщики періодично повертайте, щоб квітконоси розвивалися прямими.

Зигокактуси (декабристи) не зрушуйте з місця, щоб уникнути скидання квіток і бутонів. Поливайте в міру підсихання землі в горщику. Цим квітам необхідне яскраве розсіяне світло і температура у приміщенні не нижче +18 °С.

Філодендрони, монстери, сциндапсуси, сингоніуми та плющі, що не припиняють росту взимку, регулярно поливайте і підживлюйте слабким (0,1-0,2 %) розчином мінеральних добрив. Фікуси поливайте рідко, щоб не загнивало коріння і не опадало нижнє листя.

В ахіменесів і глоксиній завершується період спокою. Ближче до Нового року висадіть кореневища ахіменесів і бульби глоксиній у невеликі горщики зі свіжим субстратом.

Щоб продовжити цвітіння сенполій, їх необхідно досвічувати (12-14 год.) лампами денного світла.

Орхідеї, у яких розвиваються квітконоси, регулярно поливайте й утримуйте в світлому прохолодному приміщенні.

Проти попелиці, кліща і щитівки періодично обмивайте листя і стебла рослин прохолодною водою і настоєм часнику. Для цього одну головку подрібніть, залийте 1 л води, настоюйте протягом доби, процідіть і після цього обприскуйте рослини з пульверизатора.

«Погляд часу» №49-02.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *