Домашні тварини вчать нас бути добрішими й відповідальнішими

Домашні тварини

Навряд чи можна переоцінити користь від спілкування з собакою, кішкою або іншою домашньою живністю, особливо для дітей. Проте, заводячи чотирилапого члена родини, варто врахувати деякі нюанси. Купувати цуценя, кошеня або папужку слід тільки за згодою всіх членів сім’ї. До того ж потрібно заздалегідь вирішити, хто візьме на себе догляд і виховання улюбленця (розраховувати на клятви дітей не слід, навіть якщо це підліток). Тверезо зважте габарити квартири й можливості вигулювання. Якщо дорослих цілими днями немає вдома, віддати перевагу краще кішці, папузі або хом’ячку, ніж собаці.

Оцініть свої фінансові можливості, адже якщо тваринку можна взяти й у притулку, вам доведеться щодня забезпечувати її кормом, іграшками, предметами догляду, ветеринарними послугами. Також враховуйте середню тривалість життя тваринки.

Якщо йдеться про собаку, додайте до списку майбутніх клопотів і витрат погризені туфлі, меблі, дроти, капці, дитячі іграшки. Якщо відпустку проводите в роз’їздах, заздалегідь вирішіть, де і з ким буде в цей час ваш вихованець. Важливе питання – чи плануєте ви надалі народження дітей: деякі породи кішок і собак схильні до ревнощів, і в цьому випадку їх краще не вибирати.

Не потрібно купувати нову тварину до трирічного віку дитини, тому що будь-яка тварина може стати джерелом інфекції, а в малюків імунітет тільки формується. Також слід пам’ятати, що маленька дитина не може контролювати свою силу й може покалічити тваринку або отримати від неї відсіч, що особливо небезпечно.

Собаки допомагають людині стати оптимістом

Будь-яка домашня тварина відіграє велику роль у становленні особистості дитини, її психічного й навіть фізичного розвитку. Уже давно помічено, що люди, які мають домашніх тварин, менше хворіють і стійкіші до стресів. Домашній улюбленець може допомогти батькам виховати в дитині відповідальність, акуратність, співчуття, уміння розраховувати свої сили та поважати чужий простір. Якщо ми схильні багато прощати дітям, то собака й кішка ніколи не будуть терпіти хамське ставлення до себе.

Тварини допоможуть вашому малюкові набути навичок самостійності. По суті, вони відіграють роль домашніх психотерапевтів, яким діти розповідають свої проблеми й прикрощі без ризику наразитися на нерозуміння або лайку. Для дитини дуже багато означає безоцінне прийняття їхньої особистості, тому кішка чи собака ідеально підходять для цієї мети.

У всьому світі бурхливо розвиваються методики терапії з використанням сприятливого впливу тварин на людину. За кордоном при дитячих лікарнях вводяться штатні посади для собак. Досвід свідчить, що це дозволяє істотно скоротити терміни лікування, зменшити кількість ускладнень. Собак усе частіше використовують в лікуванні дітей із психічними відхиленнями, а коні – чудовий засіб реабілітації для людей із захворюваннями опорно-рухового апарату, зокрема для дітей із ДЦП. Під час верхової їзди відбувається інтенсивне тренування всіх груп м’язів, розвивається координація рухів, почуття рівноваги. Що ж стосується самооцінки, то як вона може не рости, якщо тебе слухається така велика, розумна й сильна тварина, як кінь!

«УЮТ» №41

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Домашні тварини вчать нас бути добрішими й відповідальнішими

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *