Домашні завдання за регламентом

Скільки часу дитина повинна витрачати на домашні завдання?

Наталія Білик, по e-mail

Домашні завдання

Про встановлені законодавством строки розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Норми тривалості виконання дітьми домашніх завдань визначені у Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти. Новий регламент набув чинності 1 січня 2021 року.

Отже, відповідно до існуючих норм, на виконання всього домашнього завдання дитина повинна витрачати від 1 до 2 годин, залежно від класу навчання. А на завдання з одного предмета українські школярі мають витрачати не більше 10-18 хв. (також залежно від класу).

Проте на практиці все зовсім інакше. Переважна більшість школярів та їхніх батьків наголошує, що на домашнє завдання йде по 3-4 год. щодня. Про цю ситуацію Сергій Горбачов сказав: «Наші діти загалом дуже перенавантажені: за кількістю уроків і за обсягом того, що вони мають запам’ятати. І це величезна проблема, яку треба вирішувати.

Головна причина перенавантаження домашніми завданнями – це так званий предметний шовінізм. Кожен учитель вважає, що саме предмет, який він викладає, найголовніший і найважливіший».

 «Уют» №2-6.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *