Домашній лимон: правила вирощування

Домашній лимон
Домашній лимон: правила вирощування

Якщо немає бажання чи можливості купити цитрусове дерево, то найпростіший спосіб – виростити лимон із кісточки.

Вибираємо з плоду лимона найбільші насінини. Сушити не треба (схожість різко зменшується), замочити в Епіні на добу (2-4 краплі на 100 мл води). Краще посіяти 10-15 насінин, тому що деякі не зійдуть, інші можуть загинути у результаті похибок у догляді. Для кращого ефекту обробіть насіння природним стимулятором сходів – це зазвичай розчин натрію. У розведеному розчині насіння повинно пролежати добу.

Купуємо спеціальний ґрунт або готуємо ґрунт самостійно з річкового піску, дернової землі, перегною. Підготовлену ґрунтову суміш розкладаємо по окремих маленьких стаканчиках чи вазончиках. Кісточки висаджуємо у зволожений ґрунт на глибину 3 см.

Накриваємо зверху плівкою для створення кращого мікроклімату. Паростки з’являються приблизно через 3 тижні. Якщо з однієї кісточки лимона зростає 2 паростки, один (який слабший) – слід видалити.

Лимонна грамота

• У приміщенні з лимоном необхідна постійна наявність зволожувача.

• Для лимона важливі часті пересадки – не рідше двох разів на рік – це зазвичай червень і лютий, ґрунт повинен бути такий же, як для первинної посадки.

• Для лимона у домашніх умовах важливі своєчасні підгодівлі – це робиться у період із лютого до початку вересня. Лимон росте хвилями, і на час активного росту також необхідно його підгодувати. Це готовий мінеральний комплекс, обирайте рідкі добрива.

• Якщо у перший рік росту лимон почав цвісти – необхідно безжально обірвати всі його бутони. Можна давати лимону зацвісти, коли у нього буде не менше 15 листків на одну квітку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *