Допомога на дітей і субсидія

Допомога на дітей
Допомога на дітей і субсидія

Мій син помер, а невістку засудили. У них залишилися 14-річна дочка і 15-річний син. Дівчинка перебуває в інтернаті. Мені виповнилося 78 років і за станом здоров’я важко брати опіку над ними, хоча соцслужби на цьому наполягають.
Раніше невістка отримувала на дітей соціальну пенсію по втраті годувальника. Чи будуть виплачувати гроші на моїх онуків, якщо я не буду оформляти опікунство? І чи збережуть мені субсидію при щомісячній пенсії у розмірі 1770 грн, якщо я стану опікуном?

Скільки платять опікунам?

Допомога на дітей у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку, призначається при встановленні над ними опіки чи піклування. Про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» № 1751 від 27 грудня 2001 року (зі змінами від 25 січня 2018 року). На сьогодні прожитковий мінімум для дітей у віці від 6 до 18 років становить 1860 грн. Значить, на одну дитину виплата становить 3720 грн. При цьому допомога на дітей, які перебувають на повному державному утриманні, не виплачується. Виняток становлять лише випадки, коли дитина під час літніх канікул перебуває з опікуном та піклувальником. Тоді допомога виплачується, але тільки за наявності відповідної довідки з інтернату, яка підтверджує факт знаходження дитини поза навчальним закладом.

На субсидію «дитячі гроші» не впливають

Що стосується другої частини вашого запитання, то так звані дитячі гроші на суму, що виділяється вам субсидією вплинути не повинні. Адже порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг встановлено відповідною Постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21 жовтня 1995 року (зі змінами від 27 квітня 2018 року). У п. 10 цього нормативно-правового акта чітко написано, що для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів сім’ї, які досягли 14-річного віку. Однак у цьому ж пункті зазначено, що при призначенні допомоги для відшкодування витрат на оплату комуналки не включається допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *