Допоможіть тугосхожим культурам

Допоможіть тугосхожим культурам
Допоможіть тугосхожим культурам

«УЮТ» №16-2019

Під час сівби тугосхожих культур (цибуля, морква, петрушка та інші), яку проводять уже на початку квітня, недосвідчені городники часто припускаються помилок. Найбільш поширена – зрошення після посіву. Воно загрожує двома неприємностями: насіння може бути змитим при зрошенні; якщо ґрунт глинистий, то через 2-3 дні утворюється кірка, з-під якої не можуть пробитися сходи.

Щоб запобігти цьому, посів, особливо культур із дрібним насінням, необхідно проводити таким чином. Роблять борозни на глибину 4-5 см, поливають їх водою. При сильному висушуванні землі деякі городники вважають достатнім промочити 2-3 см верхнього шару. Це неправильно. Зрошувати слід до такої міри, щоб добре змочився верхній шар товщиною не менше 15 см. Тільки в такому випадку можливе підживлення вологою верхнього підсихаючого шару з більш вологого нижнього.

Після того як повністю вбереться вода в борозенках, рівномірно висівають у них насіння. Потім на 1-2 см присипають його сипучим вивітреним вологим торфом або перегноєм. Торф відіграє роль мульчі, яка оберігає землю від висихання й утворення кірки, сприяє швидкому прогріванню ґрунту. Потім грядку накривають поліетиленовою плівкою для збереження вологи у верхньому шарі і стимулювання сходів. Ці заходи прискорюють проростання насіння на 3-7 днів.

Юрій Ромащенко, агроном

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.