Дорослішаємо. Але повільно…

Дорослішаємо. Але повільно...
Дорослішаємо. Але повільно…

Опитування наших громадян показало приємні тенденції суспільного розвитку. На запитання, хто відповідальний за роботу Верховної Ради, 59 % краян відповіли, що відповідальними є саме виборці, а 41 % поклав відповідальність на депутатів.

Але мушу зауважити, що в опитуваннях бере участь найактивніша частина суспільства, тому із сумом констатую, що більшість виборців ще не готова голосувати відповідально, її можна «купити» слоганами на зразок – кожному лісорубу по дубу, кожному пасажиру – по м’якому місцю. Потім вони клянуть своїх обранців, але не хочуть відповідати за власний вибір.

Схоже, українське прислів’я, яке стверджує, що за одного битого двох небитих дають, в умовах демократії не діє. Бо наш народ у час незалежності вже так били, що більша частина нації геть причмелена. Гадаю, що нашим громадським організаціям пора брати американські гранти не на проштовхування антикорупційного суду, який байдужий більшості наших краян, а на просвітницькі проекти та терпляче вчити народ азів демократії та політграмоти. Бо годі нарікати на невдалий вибір народу, на те, що він сам у всьому винен. Звичайно ж, винен, але його, цей народ, ніхто не вчив обирати. Це як маленьку дитину не навчити їсти ложкою, то вона все хапатиме руками. Я не проти того, аби наші активісти кричали: «Руки геть від НАБУ!» Однак зауважу, що гукати цю кричалку легше, аніж учити виборців, як правильно обирати президента та депутатів. Тим паче, що користі від кричалки мало, наука ж не в хащі веде, а виводить із них на широку осяяну сонцем дорогу.

Я. Борсук

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *