«Дошкільний» етикет

 «Дошкільний» етикет

Діти можуть поставити батьків у незручне становище, коли йдеться про етикет. І хоч незнання багатьох його норм списують на вік, адже не всі правила можна пояснити малюкам, це не означає, що не потрібно вчити етикету взагалі. Пояснюйте принаймні норми, яких вони можуть дотримуватися.

Привчати дошкільнят до хороших манер найкраще у формі гри. Візьміть улюблені іграшки малюка й розіграйте ситуації знайомства і прощання, у магазині, транспорті тощо. При цьому не забувайте вітатися, дякувати, перепрошувати, прощатися тощо.

Навчіть дитину контролювати міміку. Майже всім випадало бачити: коли малеча незадоволена, то починає кривитися, кривлятися тощо.

Дуже важливі правила поведінки за столом, адже їх знання малята щодня демонструють у садочку, школі, гостях. Перед уживанням їжі обов’язково треба привчити мити руки з милом. За столом не можна кричати, розмовляти з повним ротом.

Якщо страва не сподобалася дитині, у жодному разі не можна казати господині, що несмачна.

Особливо актуальне правило не тягнутися через увесь стіл за смачним шматочком. Адже часто, бажаючи щось узяти, діти перевертають посуд. Треба навчити ввічливо попросити передати те, що смакує.

Коли діти першими закінчують трапезу, мають попросити дозволу залишити стіл, й обов’язково подякувати.

Навчайте малят гідно поводитися під час урочистих заходів, аби не було соромно. Повторіть усі манери хорошої поведінки за столом. Поясніть, що в гостях слід поводитися скромно, слухатися батьків іменинника чи іменинниці. Прощаючись, не забути подякувати за запрошення. І ніколи не говорити, що свято було нецікавим. Проте якщо ми самі не дотримуватимемося норм етикету, діти їх не засвоять. Тож будьмо для них гідним прикладом!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber