Доставка пенсій під час війни

Через активні бойові дії, переїзди людей країною в Україні постала проблема з доставкою пенсій. Про це заявила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Доставка пенсій під час війни

Міністерка розповіла, що якщо людина отримує пенсійні виплати на картку, то проблем із їх нарахуванням немає, а от якщо пенсіонер отримував гроші через «Укрпошту», то виникають певні затримки у логістиці.

«Ми забезпечили можливість отримати виплату у будь-якій іншій точці України через «Ощадбанк» чи інше відділення «Укрпошти», – розповіла Лазебна.

Пенсіонер повинен просто звернутися з паспортом та довідкою з РНОКПП (укр. – реєстраційний номер облікової картки платника податків, раніше – ІПН/ІПН) до будь-якого відділення «Ощадбанку» протягом 60 днів.

Для людей із зони активних бойових дій Мінсоцполітики запустило спеціальний механізм централізованого нарахування та виплати соціальної допомоги.

Як працює спеціальний механізм?

Марина Лазебна розповіла, що Мінсоцполітики перераховує гроші «Ощадбанку», а вже він перераховує їх людям.

«Тим, хто отримував виплати через банки – на їхні банківські рахунки. Тим, хто отримував виплати через «Укрпошту» – грошовий переказ, який можна отримати в будь-якому відділенні «Ощадбанку», – пояснює міністерка.

Це означає, що пенсіонер із проблемного регіону, який отримував гроші на картку, може нікуди не звертатися додатково, він отримає виплату на ту саму картку.

Як бути тим, хто перебуває під обстрілом і не може отримати пенсію?

«Є такі речі, на які ми вплинути не можемо. Ми виплатили людині допомогу на банківську картку. Але якщо вона знаходиться в місті, яке обстрілюють російські війська, і до якого не надають гуманітарний коридор, то ці кошти на картці не допоможуть», – зазначила Марина Лазебна.

Для того, щоб ними скористатися, потрібно дістатися місця, де є банкомат, відділення банку, безготівкові розрахунки чи поштове відділення.

Житлова субсидія під час війни: що буде, якщо не платити за комунальні послуги

У Міністерстві соціальної політики зазначили, що всі призначені українським домогосподарствам субсидії виплачуватимуть до кінця опалювального сезону. Але не варто забувати про своєчасну оплату за комунальні послуги – це внесок в оборону свого міста.

«Субсидія не призначається, якщо є прострочена заборгованість за комунальні послуги за понад три місяці на суму понад 680 грн. Але оскільки у нас субсидію призначають терміном до дати закінчення опалювального або неопалювального сезону, то наявність заборгованості аналізуватиметься органами соціального захисту населення у травні поточного року», – сказала Міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Фактично до травня одержувач може розраховуватися за комунальні послуги зі зручною для нього періодичністю.

«А тепер – по щирості. Завдяки працівникам підприємств-постачальників комунальних послуг більшість людей у будинках має тепло, світло, воду, працює холодильник, плита для приготування їжі. У бомбосховищах ми, як ніколи, змогли оцінити важливість таких зручностей», – сказала міністр і нагадала, що у містах під постійними обстрілами люди, ризикуючи життям, чинять мережі водопостачання та електроенергії, за якими цинічно б’є ворог.

«Кожен ваш платіж за комунальні послуги – це ваше спасибі цим людям. І можливість їм годувати свої сім’ї. Тому подякуйте їм. Заплатіть за комуналку. Це ще один ваш внесок в оборону свого міста», – додала вона.

«Погляд часу» №14-01.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *