«Доступні ліки» із 2019-го отримуватимемо за новими правилами

Доступні ліки
«Доступні ліки» із 2019-го отримуватимемо за новими правилами

Через півроку українці зможуть отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки» у будь-якій аптеці країни – нові правила почнуть діяти з 1 квітня 2019 року.

Отримати препарати від трьох категорій захворювань (серцево-судинні, діабет II типу, бронхіальна астма) можна буде за електронним рецептом.

Він увійде в обіг у рамках медреформи поряд з електронними медичними картками, електронними напрямками до вузьких спеціалістів і електронними лікарняними.

Нагадаємо, зараз, щоб отримати безкоштовні чи з частковою оплатою ліки за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутися з паперовим рецептом до аптеки, яка бере участь у програмі.

Причому тільки у межах своєї області, міста чи району. «Доступні ліки» зараз можна знайти у 8003 аптеках по всій Україні, які підписали договір із місцевою владою. Останні і відшкодовують вартість ліків коштами, які МОЗ переправляє з держбюджету.

«За півтора року програми вже понад 6,5 млн пацієнтів отримали якісні ліки безкоштовно чи з незначною доплатою. Ми відшкодували вартість більше 28 млн рецептів на суму 1 млрд 300 тис. грн», – заявила в. о. голови МОЗ.

Прийдешні ж зміни пов’язані з тим, що з 2019-го над програмою «Доступні ліки» візьме шефство Національна служба здоров’я (НСЗУ).

«Із 1 квітня 2019 року програма «Доступні ліки» буде перетворена у класичну програму реімбурсації лікарських засобів. Субвенцію на неї будуть отримувати не місцеві органи влади, а НСЗУ буде контрактувати з усіма аптеками», – сказав голова НСЗУ Олег Петренко.

Тобто, це означає, що з квітня українці зможуть узяти необхідні ліки у будь-якій аптеці країни без прив’язки до території, а НСЗУ безпосередньо вже сплатить кожній аптеці вартість препаратів.

Які ліки доступні

На сьогодні у програмі бере участь 261 препарат для українців із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальною астмою.

«Зараз по ній можна отримати 261 препарат, із них 59 – повністю безкоштовно. 202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. У середньому ця доплата становить близько 30 % від вартості препарату», – заявляють у Кабміні.

Від бронхіальної астми ліки пропонують на основі трьох діючих речовин: будесоніду, беклометазону і сальбутамолу. Для людей, які страждають на діабет II типу, ліки на основі гліклазиду, глібенкламіду та метформіну.

Для сердечників доступні препарати на основі 17 діючих речовин: аміодарону, атенололу, гідрохлортіазиду й інших. Ознайомитися з повним переліком препаратів, а також дізнатися, чи повністю вони безкоштовні, можна на сайті http://liky.gov.ua. Там же можна дізнатися й адреси аптек, які працюють за Держпрограмою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *