Доступні ліки: що зміниться восени 2021р.?

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про відшкодування вартості лікарських засобів за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, згідно з якою до програми «Доступні ліки» було внесено зміни.

З осені 2021 р. перелік доступних ліків поповнять нові препарати – для лікування розладів психіки та поведінки, зокрема епілепсії.

Крім того, зміняться групи діабетиків, які отримують інсулін безкоштовно.

Доступні ліки: що зміниться восени 2021р.?

Хто зараз користується пільговими ліками?

На сьогодні програмою «Доступні ліки» можуть скористатися лише пацієнти з такими хронічними захворюваннями:

  • серцево-судинними;
  • цукровим діабетом другого типу;
  • бронхіальною астмою.

Із переліку ліків, вартість яких відшкодовує держава, ці пацієнти можуть отримати потрібний препарат безкоштовно або за пільговою ціною. У реєстрі налічується 297 таких препаратів, причому 93 із них – безкоштовні. Проте цей перелік буде поповнений новими лікарськими засобами.

Що зміниться?

Із 1 жовтня 2021 року до реєстру будуть включені препарати для лікування пацієнтів із розладами психіки та епілепсією. Причому вони повинні перебувати на лікуванні в амбулаторних умовах. Також, починаючи з жовтня, НСЗУ буде відшкодовувати вартість ліків для хворих на цукровий діабет першого типу і нецукровий діабет. Ідеться про інсуліни та десмопресин.

Крім того, внесено зміни до правил визначення груп пацієнтів, які можуть отримати інсуліни. Залежно від того, до якої групи належить пацієнт, він матиме право на певний вид інсуліну і форму його відпускання. Наприклад, якщо у пацієнта є алергія на людський інсулін, то він буде отримувати інсулін-аналог. При порушенні зору, яке не дозволяє користуватися флаконом (немає можливості зробити ін’єкцію), пацієнт зможе претендувати на отримання людського інсуліну у шприц-ручці чи картриджі.

Якщо хочете отримати інсулін безкоштовно

Щоб отримати електронний рецепт, який дає доступ до безкоштовного інсуліну, інсулінозалежний пацієнт повинен мати індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я, в якому будуть прописані тип і дозування інсуліну. Такий план лікування може призначити ендокринолог, якого треба відвідати найближчим часом, щоб лікар до 1 жовтня встиг внести до системи ваші дані. Згодом, коли вам буде потрібен повторний електронний рецепт, його зможе виписати не лише ендокринолог, а й сімейний лікар.

Може стати у пригоді

Дізнатися адресу найближчої аптеки, яка працює за програмою «Доступні ліки», можна у вашого сімейного лікаря або за телефоном: 16-77.

 «Погляд часу» №38-16.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *