Дражування насіння вдома

 

Дражування насіння вдома
Дражування насіння вдома

Чи можна дражирувати насіння власноруч?
Валентина Миколаївна, пенсіонерка

Якщо є достатня кількість свого насіння, частину його бажано дражирувати. Це стимулює енергію проростання насіння, підвищує життєстійкість сходів і забезпечує їх рівномірність, скорочує норму висіву, збільшує урожайність культур, та й сіяти таке насіння набагато зручніше.

Як клейку речовину використовують свіжий коров’як (1 частина на 7-10 частин води), проціджений через дрібне сито. Для приготування дражирувальної суміші використовують добре просушені та просіяні через дрібне сито торф, перегній, дернову землю. На 10 г відкаліброваного і протравленого насіння необхідно 0,5-1 кг сухої суміші і 0,3-0,5 л клейкого розчину. Насіння зволожують при перемішуванні так, щоб воно було рівномірно змоченим, але не злипалося. До зволоженого насіння невеликими порціями додають суху суміш і струшують. Після припудрювання насіння знову зволожують і так повторюють доти, доки драже дрібного насіння не досягне у поперечнику 3-4 мм, середнього – 5-6, крупного – 10 мм і більше. Потім оболонку ущільнюють, струшуючи насіння у банці без додавання клейкої речовини. Щоб драже не злипалося, його припудрюють просіяною деревною золою.

Отримане насіння або відразу висівають на грядку, або просушують і зберігають до сівби. Сушать у тіні при помірній температурі, щоб не потріскалася оболонка. При цьому потрібно мати на увазі, що термін зберігання дражированого насіння менший, ніж звичайного.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *