Дражування насіння вдома

 

Дражування насіння вдома
Дражування насіння вдома

Чи можна дражирувати насіння власноруч?
Валентина Миколаївна, пенсіонерка

Якщо є достатня кількість свого насіння, частину його бажано дражирувати. Це стимулює енергію проростання насіння, підвищує життєстійкість сходів і забезпечує їх рівномірність, скорочує норму висіву, збільшує урожайність культур, та й сіяти таке насіння набагато зручніше.

Як клейку речовину використовують свіжий коров’як (1 частина на 7-10 частин води), проціджений через дрібне сито. Для приготування дражирувальної суміші використовують добре просушені та просіяні через дрібне сито торф, перегній, дернову землю. На 10 г відкаліброваного і протравленого насіння необхідно 0,5-1 кг сухої суміші і 0,3-0,5 л клейкого розчину. Насіння зволожують при перемішуванні так, щоб воно було рівномірно змоченим, але не злипалося. До зволоженого насіння невеликими порціями додають суху суміш і струшують. Після припудрювання насіння знову зволожують і так повторюють доти, доки драже дрібного насіння не досягне у поперечнику 3-4 мм, середнього – 5-6, крупного – 10 мм і більше. Потім оболонку ущільнюють, струшуючи насіння у банці без додавання клейкої речовини. Щоб драже не злипалося, його припудрюють просіяною деревною золою.

Отримане насіння або відразу висівають на грядку, або просушують і зберігають до сівби. Сушать у тіні при помірній температурі, щоб не потріскалася оболонка. При цьому потрібно мати на увазі, що термін зберігання дражированого насіння менший, ніж звичайного.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *