Дров’яний камін своїми руками

Дров'яний камін своїми руками
Дров’яний камін своїми руками

Дров’яним каміном називають особливим чином оформлену домашню піч з відкритою топкою. Обігрів приміщення при цьому здійснюється тільки за рахунок теплової енергії, що виділяється від згоряння деревини. Тепло, що віддається каміном, становить, як правило, не більше 10-20 %, а вся інша енергія витрачається не зовсім ефективно, а точніше – йде в трубу. Тому подібна споруда використовується найчастіше не для ґрунтовного опалення кімнат, а швидше як особливий елемент декору, який дозволяє насолоджуватися «живим» вогнем не виходячи з дому.

Побудувати дров’яний камін своїми руками ви зможете у тому випадку, якщо будете дотримуватися певних правил і інструкцій.

У квартирі міського багатоповерхового будинку сконструювати камінну піч вам навряд чи вдасться. Отримати дозвіл на будівництво каміна в сучасному багатоповерховому будинку практично неможливо. Така споруда підходить для розміщення на дачі або в приватному заміському будинку.

Дров’яні каміни можуть відрізнятися як за формою і габаритами, так і по виду матеріалу, що використовується для виготовлення, і стилем оформлення.

Більшість з цих модифікацій камінного вогнища працюють зазвичай на твердих видах палива (дрова, вугілля тощо). За стилем архітектурного виконання вони, як і звичайні каміни, поділяються на печі:

  • класичного стилю;
  • з авангардним дизайном;
  • оформлені під сільський стиль (кантрі);
  • виконані у стилі модерн.
  • За місцем свого розташування у просторі приміщення дров’яні каміни діляться на наступні види: вбудовувані;
  • кутові; пристінні; острівні.

По виду використовуваного матеріалу всі ці конструкції прийнято ділити на чавунні і металеві каміни.

У приватному будинку дров’яний камін кутового типу, наприклад, може розміщуватися у вітальні, робочому кабінеті або кімнаті для паління. Більшість камінів подібного типу зазвичай викладається з цегли і може мати самі різні варіанти облицювання. Розміри камінів кутового типу залежать, як правило, від розмірів тих приміщень, де вони розташовуються.

Вибір каміна

Для тих, хто має бажання побудувати камін своїми руками, добре підійде дров’яний камін, зроблений з того чи іншого металу. Особливо великим попитом почали користуватися такі каміни з настанням епохи «Хай-Тек». Такі печі дуже зручні в експлуатації, оскільки можуть випускатися і в розбірному варіанті (що дозволить вам демонтувати їх з настанням літа).

Дуже стильно виглядають в наш час і чавунні камінні конструкції. Для їх облаштування вам достатньо придбати звичайну чавунну топку, яка потім закривається спеціальним порталом з литого чавуну.

Зазначимо, що під легкі або розбірні конструкції робити ґрунтовний фундамент зовсім не обов’язково.

Для таких печей досить зробити рівну основу, викладену з декількох шарів цегли (зазвичай вистачає трьох рядів). При організації такого фундаменту спочатку на майданчик поміщається змочений в розчині глини повсть, а зверху на нього вкладається сталевий лист. Іноді замість цегли використовуються полегшені бетонні плити.

Рекомендації з облаштування дров’яного каміна

Дров’яний камін класичного типу зазвичай складається з двох основних частин – топливника і димової труби без системи димоходу.

При самостійному виготовленні такої конструкції вам необхідно взяти до уваги наступне:

  •  Камінний топливник повинен бути досить широким, але не надто глибоким, причому його бічні та верхні поверхні повинні розширюватися у бік приміщення.
  •  У внутрішній частині каміна (прямо в тому місці, де топливник плавно переходить в трубу) обов’язково слід зробити спеціально відформований газовий поріг. Цей поріг потрібен для того, щоб створити перешкоду утворенню іскор і небезпечних перепадів тиску, що призводить до підвищеної задимленості каналу і накопиченню в ньому сажі. Газовий поріг можна зробити на 1-2 см ширше розмірів димової труби, причому його виступ може бути виконаний урівень з лицьової стіною труби.

Оскільки в каміні подібного типу отримати більшу тягу не вдається, вам доведеться зробити над ним спеціальну накопичувальну шахту, з якої дим, що утворюється, буде з часом поступово віддалятися по трубі на вулицю.

Якщо у вас є готовий димовідвід, то можна вибрати більш простий варіант виготовлення дров’яного каміна, який передбачає використання готових паливних касет як топливника.

Заключним штрихом в облаштуванні затишного домашнього вогнища є встановлення традиційної решітки для гасіння іскор та укомплектування його набором кованих інструментів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *