Думки перед сном

Багато хто з нас, перш ніж заснути, подумки перебирає події тижня, що минув, аналізує вчинки і… перевертається з боку на бік, страждаючи безсонням. Та якщо навчитися контролювати думки перед сном, то можна не тільки зробити більш комфортним нічний відпочинок, а й перепрограмувати своє життя.

Думки перед сном
Засинаючи, забудьте про проблеми

Наш мозок влаштований так, що під час сну він моделює майбутній день. Тому наше самопочуття, настрій і навіть події, які можуть статися, залежать від того, про що ми думаємо перед сном.

Більшість із нас перед сном подумки вирішує проблеми, що накопичилися, згадує минуле, обмірковує майбутні вчинки чи просто мріє. І наша підсвідомість змушена з усієї цієї мішанини створювати програму на наступний день.

Іншими словами, що ми закладаємо ввечері в мозок, із тим він і працює, – якщо думки похмурі і песимістичні, можна бути впевненим, що, як мінімум, найближчий день буде невдалим. Ну, а вранці не варто дивуватися, чому у нас поганий настрій і нічого не хочеться робити, – адже ми самі запропонували підсвідомості програму на найближчий час неспання.

Програмуємо мозок на благополуччя

Навіть якщо ви почнете думати тільки про хороше, змінити все, що вас не влаштовує у житті, не вдасться. Для цього доведеться навчитися «правильно» думати перед сном. У цьому випадку позитивні зміни ви відчуєте вже через кілька днів – вранці голова буде ясною, а настрій набагато кращий, ніж напередодні.

Перше, що потрібно освоїти, – як тільки ви лягли в ліжко, постарайтеся відключити всі емоції і переживання, навіть позитивні. Це дасть можливість організму відпочити від хвилювань, додасть сил і дозволить жити не за звичним сценарієм, а відповідно до тих ситуацій, що виникають.

Після того як ви заспокоїлися і розслабилися, прислухайтеся до тиші, вимкніть усі внутрішні діалоги і суперечки, по можливості постарайтеся відігнати всі думки. Із цим впоратися набагато важче, і з першого разу у вас може не вийти.

До речі, у цьому стані добре загадувати бажання – психологи стверджують, що вони можуть здійснитися, оскільки у цей час відбувається несвідома обробка і засвоєння інформації.

Коли ви заспокоїлися і відключили думки, розслабтеся. Після напруженого дня це зробити нелегко, але все ж таки постарайтеся розслабити спину, руки і ноги. Це дозволить вам швидко заснути.

Якщо ви зможете виконати ці умови, то відчуєте, що прокидаєтеся вранці бадьорим і відпочилим, із хорошим настроєм, ясними думками, вірою в майбутнє і впевненістю в собі.

 «Погляд часу» №30-23.07.2020

Читайте також: «Психологічне айкідо», або як навчитися розбиратися в людях і в собі

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *