Дурі буде меньше

Дурі буде меньше
Дурі буде меньше

Один з українських нардепів виступив з оригінальною ідеєю – брати плату з усіх, хто виїжджає з країни.

Нещодавно українців сколихнула чергова рацпропозиція: зробити перетин кордону України платним. Хочеш попрацювати у Польщі? Немає проблем! Але будь люб’язний заплати у касу 1700 грн. Із туристів пропонують брати 500-1000 грн залежно від термінів поїздки. Мовляв, якщо на пару тижнів відпочинку грошей знайшов, так і 1000 грн «зверху» нашкрябаєш.

Відклавши убік увесь абсурд і нахабство цієї ідеї (нардепи, схоже, вже вичерпали всі більш-менш прийнятні способи відбирання грошей у громадян і вирішили пуститися у всі тяжкі), все ж задаюся цілком очевидними питаннями. Добре, є така пропозиція. Де розрахунки, чому саме 1700, а не 1500 або 2000 високоефективних? Прив’язані ці мита до мінімалки, неоподатковуваного мінімуму чи інших величин? Хто і як буде визначати цілі і терміни виїзду за кордон? Хто і як буде стягувати плату?

Зрозуміло, що на жоден із цих питань відповіді немає. І це цілком зрозуміло, адже практично для всіх, очевидно: ця ініціатива має приблизно нульові шанси перетворитися в закон. Ні, звичайно, нардепи були б не проти зрубати ще трохи грошей із знахабнілого, роз’їзди по закордонах електорату, але не перед виборами ж! Тому основна мета все ж інша – струснути суспільство, змусити про себе говорити, привернути до себе увагу.

Ось тільки мені дійсно незрозуміло: невже дійсно жоден із цих нероб не розуміє, що нас уже від них нудить? Чому щороку вони реєструють сотні тупих законопроектів без найменших розрахунків і обґрунтувань – аби зіпсувати повітря? Навіщо нас увесь час «струшувати» – невже нас ще недостатньо «струсили» ситуацією на сході, цінами, тарифами, пенсіями, зарплатами і їхніми нескінченними дурницями?

І якщо зусиллями цих слуг народу нас уже стало приблизно у півтора рази менше (за різними оцінками, реальна чисельність населення становить 35-40 млн українців, адже ще на початку 90-х рр. нас було 52 млн), прийшла пора скоротити і кількість цих «законодавців» мінімум у півтора раза.

Напевно, краще жити ми від цього не станемо.

Але чисто з математичної точки зору дурі буде продукуватися у півтора раза менше.

Наталя Мічковська

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *