Двері підпирали… прибульцем з космосу

древній метеорит
Двері підпирали… прибульцем з космосу

Житель Мічигану випадково виявив, що 30 років підпирав двері свого будинку древнім метеоритом, який оцінюють у 100 тис. доларів.

«Це найцінніший екземпляр, який я коли-небудь тримала у руках, у тому числі, і з наукової точки зору», – прокоментувала знахідку Мона Сірбеску, викладач високотемпературної геохімії, мінералогії та експериментальної петрології у Мічиганському університеті.

Господар метеорита купив цей камінь у 1988 році разом із фермою в Едморі. Власники ферми стверджували, що це метеорит, що впав в околицях у 1930 році і наробив багато шуму.

Але мічіганець навіть не здогадувався про цінність каменю, поки не дізнався, в яку суму оцінюють уламки метеорита, що вибухнув над Мічиганом у минулому році. Тоді падіння метеорита викликало землетрус у Детройті магнітудою 2 бали.

Коли фермер приніс Моне Сірбеску свій «стопор для дверей», геолог була вражена. Вона пізніше зізналася, що вперше їй принесли на оцінку щось цінне.

Аналіз підтвердив, що це дійсно метеорит, який на 88,5 % складається з заліза, і на 11,5 % – із нікелю. При вазі у 10 кг це шостий за величиною метеорит з усіх, коли-небудь знайдених у Мічигані.

Щоб підтвердити аналіз, Мона Сірбеску відправила прибульця з космосу на оцінку до Смітсонівського інституту, геологи якого дали йому звучне ім’я «метеорит Едмора».

Про купівлю цього метеорита замислюються Смітсонівський інститут і Музей мінеролог у Мені. Якщо угода відбудеться, власник метеорита пообіцяв передати 10 % від виручки Мічиганському університету.

Однак Мона Сірбеску каже, що цінність метеорита обчислюється не тільки в доларах: «Подумайте тільки, адже я тримаю в руках частинку молодої Сонячної системи».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Двері підпирали… прибульцем з космосу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *