Дві батьківські помилки при спілкуванні з підлітками

Дві батьківські помилки при спілкуванні з підлітками

Психологи переконані, що в будь-якому конфлікті завжди винні обидві сторони. Отже, яких основних помилок припускаються батьки при спілкуванні з підлітками?

Зайнятість

Більшість батьків помилково вважають, що підліток уже не потребує спілкування з батьками так сильно, як дитина в 10 років. Спілкування батьків із 16-річним підлітком, як правило, зводиться до кількох загальних фраз із серії «Ти поїв?», «Як справи в школі?», «Коли будеш вдома?».

Але саме в такому віці підлітки як ніколи потребують простого людського тепла. Якими б складними не були ваші стосунки з підлітком, як би у вас не опускалися руки від безсилля, спробуйте просто поговорити. Іноді тепла душевна розмова ні про що, похід матері з дочкою в салон краси, а батька з сином – на футбол або риболовлю, може зробити набагато більше, ніж десяток обридлих моралей.

Всепрощення

Найчастіше підлітки сідають на голову батькам із вини самих батьків. Батьки прощають дітям усе: й обман, і хамство, і занедбане навчання. Покричавши з приводу двійок в атестаті практично всі мами витирають сльози і йдуть до директора школи, щоб «вирішити проблему». Поплакавши з приводу того, що у підлітка почалися проблеми з поліцією 99 % матерів зроблять усе можливе, щоб «залагодити конфлікт і не псувати дитині майбутнє».

Живучи за принципом «мама поплаче і пробаче», підлітки відверто сідають на голову. Доти, доки дитина буде жити зі святою впевненістю, що їй абсолютно все зійде з рук, вона не буде замислюватися про наслідки своїх вчинків. І справа не тільки в хамському ставленні до батьків. Річ у тому, що підліток звикає жити з думкою, що батьки пробачать і вирішать абсолютно все. А що, якщо одного разу він створить проблему, яку батьки вже не зможуть розв’язати?

«УЮТ» №12-19.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *