Дворівнева стеля

Щоб візуально збільшити кухню, вирішив побудувати дворівневу стелю з додатковим освітленням. Можливо, мій досвід стане комусь у нагоді.

Дворівнева стеля

Спочатку намалював ескіз майбутньої стелі. Аналогічний малюнок переніс на очищену від старого покриття (побілки) робочу поверхню. Розрахував і придбав необхідні матеріали. Від стелі відступив униз 20 см і провів лінію, поверх якої зафіксував стартовий профіль. Потім намітив місця кріплення підвісів першого рівня і намалював ескіз фігурної стелі.

Профіль, до якого буде кріпитися гіпсокартон, зафіксував на підвісах саморізами, а його торці завів у стартовий профіль на стіні. Після того, як каркас був змонтований, обшив його гіпсокартоном товщиною 9 мм.

Монтаж каркасу дворівневої стелі

Наступний етап – монтаж каркаса фігурної ніші з підсвічуванням (див. основне фото). Підготував базовий профіль: надрізав його через кожні 50 см і зігнув, надавши потрібну форму.

Вертикально, на відстані 60 см один від одного, прикріпив до вигнутої заготівлі відрізки основного профілю довжиною 20 см, вирівняв їх за рівнем, зайве відпиляв.

Готовий каркас ніші закріпив на першому рівні стелі і до стіни. Обшив гіпсокартоном: спочатку бічну сторону, фіксуючи вставки саморізами на відстані 10-15 см один від одного, потім вирізав із гіпсокартону лобзиком фігурне дно ніші і прикрутив до каркаса. Просвердлив в обшивці отвори під світильники і проводку і закріпив на каркасі.

У дні першого рівня вирізав отвір і вставив трубу витяжки. Для підключення витяжки на стіні встановив розетку.

Виконав фінішну обробку стелі: завдав шпаклівку, щоб вирівняти поверхні і замаскувати шви. Пофарбував акриловою фарбою. Встановив світильники – стеля готова.

Гіпсокартон такої товщини можна легко гнути на невеликий радіус, не боячись зламати.

«Уют» №39-23.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *