Дитячі питання, до яких батькам треба бути готовими заздалегідь

Дитячі питання
Чому люди злі?

Із часом кожна дитина починає розуміти, що є хороші і погані люди. Але вона не може зрозуміти, що змушує людей бути злими. Діти впевнені, що основні почуття – це радість, печаль, страх і короткочасна злість.

А якщо людина злиться тривалий час і проявляє агресію – така поведінка викликає питання. Дитині необхідно пояснити, що злість – це прояв людських емоцій, з якими доведеться зіштовхуватися протягом життя, і варто бути до цього готовим.

Чому зі мною ніхто не дружить?

Тут важливо проявляти обережність і у жодному разі не йти від відповіді. Якщо дитина ставить таке питання – вона довіряє батькам. Вона намагається отримати пораду чи хоче, щоб її запевнили, що це не так. У жодному разі не можна щось вигадувати або вихваляти власну дитину. Вона повинна зрозуміти, що всі люди різні, просто поруч ще не з’явилася людина, яка стане другом на довгі роки.

Чому я не можу купити собі хороші іграшки?

Таке питання викликає збентеження у більшості батьків: відразу виникає таке відчуття, що дитина нещаслива. У реальності діти не розуміють цінності грошей. Важливо поговорити з дитиною і пояснити, як заробляються гроші, як формується сімейний бюджет. Можна дати дитині певну частину грошей і сказати: розпоряджайся так, як тобі буде завгодно.

Завдяки цьому у дитини сформуються навички правильно розпоряджатися власними фінансами.

Навіщо я народився?

Таке питання можна почути від 7-річної дитини. У цей період починає формуватися свідомість, і кожна дитина намагається знайти сенс свого життя.

Є універсальна відповідь: ми живемо, щоб радіти, приносити добро і відчувати задоволення від кожного дня, а проблеми – це просто тимчасове явище. Краще ставитися до проблем, як до задач, які просто треба вирішити.  

«Уют» №20-13.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *