Дитина і фінанси

Дуже важливо з раннього віку пояснити дитині, що гроші – не фетиш, але без них жити якісно неможливо.

Дитина і фінанси

На жаль, у наших школах немає уроку підприємництва. Тому задача батьків – навчити дитину створювати бізнес-план, прораховувати витрати і т. п. Такі знання, навіть у спрощеному вигляді, дуже знадобляться дитині в майбутньому житті. Але їх треба підкріпити практикою.

Дайте дитині завдання, наприклад, контролювати сімейний бюджет. Це допоможе виховати відповідальність, уміння приймати рішення, а також вона буде розуміти, звідки беруться гроші і як планувати витрати.

Заохочуйте «малий бізнес»

У США розповсюджений вид діяльності школярів – пекти і продавати печиво або готувати і продавати лимонад. Подайте таку ідею своїй дитині, а як усе це організувати, нехай вона придумає сама.

Підтримуйте завзяття своєї дитини: дочка задумала робити іграшки з дроту і продавати – нехай займається. Якщо у дітей є якісь підприємницькі задатки, примножуйте їх.

Не обмежуйте дитину

Не нав’язуйте дитині кар’єру юриста чи іншого «високооплачуваного фахівця». Справа, до якої лежить душа, завжди приносить більший дохід. Тому не намагайтеся змінити рішення дитини і не кажіть «або ти йдеш у медичний, або я помру».

Може саме ваша дитина, якщо їй подобається малювати, стане художником, чиї картини будуть продавати за тисячі євро. А може, якщо їй подобається грати на гітарі, вона стане музикантом, який збирає стадіони. Повірте у дитину і дайте їй волю, а далі вона вже зробить усе сама.

«Уют» №9-25.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *