Дитина і комп’ютер

Комп’ютер не викреслиш із дитячого життя. Але правила поведінки з ним дитина й батьки повинні знати.

Дитина і комп’ютер

Для дитини 3-4 років оптимальний час за комп’ютером становить 25 хв., 5-6-річної – 35 хв. на день, 8-12-річної – не більше 1 год., підліткам 13-16 років – 2 год.

При цьому обов’язково слід виконувати гімнастику для очей щопівгодини – це дозволить зберегти гарний зір.

  • На рахунок «раз, два» фіксувати погляд на близькому об’єкті (на відстані 15-20 см), на рахунку «три-сім» погляд перевести на дальній об’єкт, на рахунок «вісім» погляд знову перевести на ближній об’єкт.
  • Вихідне положення – сидячи, руки на поясі. Повернути голову вправо, подивитися на лікоть правої руки; повернути голову вліво, подивитися на лікоть лівої руки. Повторити.
  • Вихідне положення – сидячи, руки вперед. Подивитися на кінчики пальців, підняти руки вгору, стежити очима за руками, не піднімаючи голови, руки опустити, видих. Повторити 4-5 разів.
  • Потерти долоні одну об одну й легко, без зусиль, прикрити ними заплющені очі, щоб повністю відгородити їх від світла (уявити занурення в суцільну темряву), розплющити очі. Повторити 3-4 рази.
  • Для виконання наступної вправи знадобиться додатковий матеріал. На стіні почепіть малюнок у вигляді змійки, спіралі чи кольорової шахової дошки. Дітям пропонується «пройти шлях» очима; від початку змійки до кінця, від початку спіралі до центру, по кольорових кубиках, заданих вами.

Не можна дозволяти дітям сидіти за комп’ютером у напівтемряві чи в якійсь незвичній для хребта позі.

Комп’ютер має бути встановлений і розташований так, щоб дитині було зручно з ним працювати. Центр монітора повинен перебувати трохи нижче рівня очей дитини. При цьому монітор не повинен мерехтіти чи спотворювати кольори.

«Уют» №6-04.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *