Дитину дражнять у школі

Дитину дражнять у школі

Світ дітей, мабуть, ще складніший, ніж світ дорослих. Часто у школах діти дражнять один одного через окуляри, повноту чи немодний одягу. З висоти прожитого нами життя все це, звичайно, дрібниці. Але якщо ви зараз не допоможете дитині залагодити ці «дрібниці», то гарантовано забезпечите їй у майбутньому велику кількістю комплексів і страхів.

Більшість шкільних проблем дитини можна вирішити ще до школи. Визначаючи, хто чужий, а хто свій, спілкуючись у колективі, діти засновують своє рішення на параметрах схожості з іншими. Подивіться, на що звертають увагу діти, і подумайте, з чим у вашої дитини можуть виникнути проблеми.

Окуляри («очкарик»). Не налаштовуйте дитину заздалегідь, що її будуть дражнити. Але подбайте про те, щоб у дитини були гарні і зручні окуляри.

Вага («скелет», «дистрофік» або «товстун», «жирний»). Слідкуйте за харчуванням і фізичною активністю дитини. Якщо вона схильна до повноти, викорінити у собі бажання побалувати її чимось смачненьким. Іноді хочеться заспокоїти дитину шоколадкою. Але в разі, якщо дитина каже, що вона товста, номер із шоколадкою у майбутньому успішним не буде.

Успішність («ботанік», «зубрилка»). Навчіть дитину правильно поводитися, коли у неї все виходить (не задиратися, не бути вискочкою, не бути зарозумілою) чи коли щось не виходить (не зупинятися, думати, питати поради, не чекати готового рішення, прагнути, не засмучуватися).

Зріст («здоровило» або «карлик»). Підбирайте дитині і привчайте її носити правильне взуття і одяг, стежте за поставою і рухами. Дитина невисокого зросту, яка сутулиться і носить величезні кросівки, виглядає і справді забавно. Або дівчинка дуже високого зросту, якій мама підбирає взуття на платформі.

Поведінка. Якщо при будь-якій дрібниці ваша дитина б’ється, то скоро вона стане не лідером класу або предметом загального страху. Якщо ваша дитина завжди відсиджується на перервах за останньою партою, ні з ким не спілкується, то вона може стати «тихонею», «тінню» і т. д. Навчити дитину правильно спілкуватися з однолітками потрібно ще у дитячому садку.

Прізвище та ім’я. Тут дуже винахідливі вже батьки. Перш ніж дати дитині ім’я, подумайте, що вона колись піде до школи і буде спілкуватися з іншими дітьми. Чи не виникне у неї проблем через вашу фантазію або недалекоглядність?

Самооцінка є і у малюків, і не можна, щоб вона була низькою. Інакше у дорослому житті з маленьких дитячих проблем виростуть серйозні дорослі неприємності і біди.

 «УЮТ» №6-06.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *