Ефективне лікування застуди і ГРВІ у дітей

У перші дні хвороби, коли вірус вражає лише верхні дихальні шляхи, вважається актуальним пити більше рідини – у вигляді теплих чаїв, наприклад, із шипшини, негазовану мінеральну воду кімнатної температури. Проте, коли хвороба зайшла далі й поширилася глибше, наприклад, бронхопневмонія, багато пити не варто, бо організму й так важко справитися з зайвою рідиною.

Ефективне лікування застуди і ГРВІ у дітей

Для розблокування закладеного носа використовуйте гіпертонічні сольові розчини у вигляді аерозолю. Якщо хочете закапати в ніс, наприклад, препарати, що містять місцевий антисептик, промийте перед тим ніс, звільніть його від виділень.

Якщо дитині важко заснути через закладений ніс, лікар може також призначити місцеві судинозвужуючі препарати, проте ними не варто зловживати довше декількох днів.

По-перше, функція виділень із носа – це допомогти вивести з організму зайве, а судиннозвужуючі цьому перешкодять.

По-друге, слизова носа може пристосуватися до таких препаратів. У деяких випадках лікарі також призначають протиалергічні (антигістамінні) препарати.

Від болю в горлі можна застосувати смоктальні таблетки, що чинять місцеві антисептики, наприклад, Лізак.

Від кашлю також існує велика кількість ліків як рослинного, так і синтетичного походження.

У випадку приєднання бактеріального інфікування лікарі призначать, наприклад, макроліди та інші антибіотики, залежно від чутливості флори. У жодному разі не розпочинайте прийом антибіотика самостійно, без признання лікаря! При вірусних застудних станах це недоцільно і шкідливо!

Консультує фахівець

Не грійте вушко малюку, коли воно болить!

По-перше, причиною появи ускладнень із вухом є скоріше неможливість виходу виділень з євстахієвої труби та її набряк, тому в першу чергу необхідно забезпечити прохідність носоглотки.

По-друге, гріючи вухо, ви можете спровокувати поширення проблеми, появу ускладнень.

Світлана Фесенко

«Уют» №39-22.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *