Ефективні способи боротьби з хрущами

Травневий хрущ

Хрущ на всіх стадіях свого розвитку є одним із найнебезпечніших сільськогосподарських шкідників. Дорослі комахи під час масового льоту об’їдають листя і молоді пагони дерев. Шкоди завдають не тільки хрущі, а і їхні ненажерливі личинки (в народі — борозняки).

Ефективні способи боротьби з хрущами, а точніше, з їхніми  личинками хвилюють чи не кожного садівника. Нескінченне поїдання цим невмирущим шкідником коренів винограду, полуниці, плодових дерев та інших садових рослин часто викликають у власників земельних ділянок багато проблем.

Одним із кращих препаратів для боротьби з цими шкідниками є «Антихрущ». Він доступний, адже продається практично у будь-якому спеціалізованому магазині, та дуже дієвий. Також у боротьбі з личинкою хруща можна застосовувати системний інсектицид «Актара», підійде і будь-який препарат проти колорадського жука. Ці засоби розводять у пропорції одна ампула чи пакетик на 10 л води (якщо в інструкції не зазначено інше дозування).

Для більшої ефективності під деревом краще зробити 3-5 проколів за допомогою якогось кілка чи шматка арматури. Так засіб швидше проникне за призначенням і потрапить безпосередньо до коріння, а не просочиться просто в землю. Під кожне деревце слід влити близько 3 л води. Такої обробки має вистачити, аби позбутися шкідника та вберегти від нього свій сад.

Деякі прихильники органічного садівництва рекомендують знищувати хрущів… травою. Потрібно посіяти в саду, на городі чи в ягіднику багаторічний люпин як сидерат. Тільки перед цим необхідно позбутися всіх бур’янів.

Для цього його висаджують якнайгустіше, щоб сходи іншого різнотрав’я були заглушені. Суть у тому, що люпин для личинок хрущів є отрутою. При його поїданні станеться масова загибель шкідника.

Перед розбиванням ягідника чи саду ділянки, заплановані під яблуні, груші, сливи, смородину, виноград та інші культури, рекомендується обробляти аміачною водою. Робити це краще у травні, а потім протягом усього літа регулярно видаляти бур’яни, щоб личинки в пошуках їжі більше рухалися, контактували з обробленим ґрунтом і гинули. Для профілактики полуницю слід полити під кущі розчином нашатирного спирту (10-20 мл на 10 л води) або внести під культуру добрива, які містять хлор.

 «Погляд часу» №16-16.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *