Ефективні способи проти гикавки

Гикавка – це порушення функції дихання, під час якого вдих переривається раптовим скороченням м’яза. Таке фізіологічне явище не є небезпечним, але доволі неприємне, та й виникнути може у найбільш незручну мить. Чому ж воно виникає і як цього позбутися?

Що є причиною гикавки?

Шлунок під час переїдання розтягується. А також, якщо швидко ковтаємо, розмовляємо під час їжі, п’ємо газовані напої. У таких випадках повітря потрапляє у шлунок, що призводить до його розтягнення і подразнення діафрагми.

Оскільки діафрагма знаходиться у безпосередній близькості до серця і легень, можуть бути і більш серйозні причини гикавки, пов’язані з хворобами цих органів (приміром, пухлиною у нижній частині легенів). Тому, якщо гикавка турбує більше, ніж зазвичай, слід зробити флюорографію. Часто вона є й непрямим симптомом інфаркту міокарда. Якщо гикавку не вдається подолати найпростішими народними способами більше 12 год., отже, це симптом серйозного захворювання, і потрібно звернутися до лікаря-гастроентеролога, котрий призначить препарати антиконвульсанти, міорелаксанти чи антипсихотики, щоб зняти її, та поставить діагноз. Але не варто хвилюватися завчасно. Інколи люди гикали по дві доби без серйозних проблем зі здоров’ям.

Методи проти гикавки

Існують ефективні та безпечні методи усунення гикавки без ліків.

Методи проти гикавки
  • Потрібно випити 1 скл. холодної води невеликими ковтками. При цьому діафрагма розправиться, гикавка припиниться;
  • затримати дихання і напружитися. Це так званий маневр Вальсальви, який у ділянці грудної клітки тимчасово паралізує скорочення діафрагми й зупиняє гикавку;
  • полоскотати язиком язичок м’якого піднебіння. Іннервація блукаючого нерва зупиняє гикавку;
  • трохи натискаючи, помасажувати точку посередині шиї ззаду. Там знаходиться 4-й шийний хребець, у який входить діафрагмальний нерв.

 «Погляд часу» №33-13.08.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *