Еко-кухня: економно й екологічно
Альтернатива побутовій хімії
Чи потрібна ця купа гелів, рідин і порошків на вашій кухні? Більшість агресивних промислових засобів можна замінити екологічними та не менш ефективними натуральними.
Із будь-якими забрудненнями, у тому числі на посуді, відмінно справляються харчова сода, оцет, гірчичний порошок, лимон, господарське мило.
Вони не тільки не шкодять екології, але і безпечні для здоров’я, на відміну від хімії, яка провокує алергії, зниження імунітету та інші патології. Крім того, для змивання натуральних засобів потрібно витрачати набагато менше води.
Рецепт:

- Натріть на тертці 25 г господарського мила;
- додайте трохи гарячої води і розтопіть усе на водяній бані чи у мікрохвильовці;
- долийте гарячої води до 0,5 л, охолодіть;
- додайте 1 ст. л. горілки і 4 ст. л. гліцерину.
- вилийте рідину в пляшку з дозатором.
Екологічний засіб для миття посуду готовий.
Розумні покупки
Надавайте перевагу органічним овочам і фруктам, м’ясу, молоку. Намагайтеся купувати місцеві продукти.
По-перше, вони не обробляються хімією для тривалого транспортування та зберігання, а на їх перевезення не витрачається паливо, яке отруює навколишнє середовище. По-друге, так ви підтримуєте розвиток рідного регіону.
Знижуйте споживання м’яса та тваринних жирів: іноді влаштовуйте собі розвантажувальні «вегетаріанські» дні. Це корисно не тільки для здоров’я, але й для екології.
Дуже хороша звичка – під час шопінгу питати себе: чи принесе цей продукт мені користь? Відмовившись від синтетичної їжі, повної консервантів, ви не тільки почнете харчуватися більш здоровою їжею, але й істотно заощадите. А ще знизите кількість пластикового сміття від упаковок.
Мінімум відходів!
Привчіть себе купувати рівно стільки, скільки вам потрібно на день-два. Купуйте тільки те, що ви гарантовано з’їсте за цей час – це допоможе вам не викидати залишки їжі.
Крім того, вибирайте продукти в упаковці, яка біологічно розкладається чи переробляється.
Органічні відходи необов’язково викидати у відро для сміття: їх можна використовувати в якості компосту на дачі.
Щоб зменшити кількість сміття , відмовтеся від одноразових речей. Ходіть до магазину з сумкою, щоб не купувати пакети на касі.
Скляні пляшечки від соків і пюре використовуйте для домашньої консервації чи віддайте скляну тару знайомим городникам або бабусям на ринку.
Розділяйте сміття

Більшість неорганічних відходів – пластик, скляні та ПЕТ-пляшки, металеві банки від консервів – придатні для переробки та вторинного використання. Майже в кожному місті працюють пункти прийому склотари, пластику, батарейок, зламаної побутової техніки та макулатури.
«УЮТ» №20-14.05.2020