Еко-кухня: економно й екологічно

Альтернатива побутовій хімії

Чи потрібна ця купа гелів, рідин і порошків на вашій кухні? Більшість агресивних промислових засобів можна замінити екологічними та не менш ефективними натуральними.

Із будь-якими забрудненнями, у тому числі на посуді, відмінно справляються харчова сода, оцет, гірчичний порошок, лимон, господарське мило.

Вони не тільки не шкодять екології, але і безпечні для здоров’я, на відміну від хімії, яка провокує алергії, зниження імунітету та інші патології. Крім того, для змивання натуральних засобів потрібно витрачати набагато менше води.

Рецепт:

Екологічний засіб для миття посуду
Виготовляємо екологічний засіб для миття посуду своїми руками
  • Натріть на тертці 25 г господарського мила;
  • додайте трохи гарячої води і розтопіть усе на водяній бані чи у мікрохвильовці;
  • долийте гарячої води до 0,5 л, охолодіть;
  • додайте 1 ст. л. горілки і 4 ст. л. гліцерину.
  • вилийте рідину в пляшку з дозатором.

Екологічний засіб для миття посуду готовий.

Розумні покупки

Надавайте перевагу органічним овочам і фруктам, м’ясу, молоку. Намагайтеся купувати місцеві продукти.

По-перше, вони не обробляються хімією для тривалого транспортування та зберігання, а на їх перевезення не витрачається паливо, яке отруює навколишнє середовище. По-друге, так ви підтримуєте розвиток рідного регіону.

Знижуйте споживання м’яса та тваринних жирів: іноді влаштовуйте собі розвантажувальні «вегетаріанські» дні. Це корисно не тільки для здоров’я, але й для екології.

Дуже хороша звичка – під час шопінгу питати себе: чи принесе цей продукт мені користь? Відмовившись від синтетичної їжі, повної консервантів, ви не тільки почнете харчуватися більш здоровою їжею, але й істотно заощадите. А ще знизите кількість пластикового сміття від упаковок.

Мінімум відходів!

Привчіть себе купувати рівно стільки, скільки вам потрібно на день-два. Купуйте тільки те, що ви гарантовано з’їсте за цей час – це допоможе вам не викидати залишки їжі.

Крім того, вибирайте продукти в упаковці, яка біологічно розкладається чи переробляється.

Органічні відходи необов’язково викидати у відро для сміття: їх можна використовувати в якості компосту на дачі.

Щоб зменшити кількість сміття , відмовтеся від одноразових речей. Ходіть до магазину з сумкою, щоб не купувати пакети на касі.

Скляні пляшечки від соків і пюре використовуйте для домашньої консервації чи віддайте скляну тару знайомим городникам або бабусям на ринку.

Розділяйте сміття

Розділяйте сміття
Розділяйте сміття для переробки та вторинного використання.

Більшість неорганічних відходів – пластик, скляні та ПЕТ-пляшки, металеві банки від консервів – придатні для переробки та вторинного використання. Майже в кожному місті працюють пункти прийому склотари, пластику, батарейок, зламаної побутової техніки та макулатури.

«УЮТ» №20-14.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *