Електронний рецепт на доступні ліки

Електронний рецепт на доступні ліки
Електронний рецепт на доступні ліки

«Погляд часу» №15-2019

Урядова програма «Доступні ліки» з квітня переходить під адміністрування Національної служби здоров’я України, яка вже у березні розпочала підписувати договори з аптеками у всій країні, а з квітня запрацює електронний рецепт, і НСЗУ почне оплати аптекам за програмою.

Тільки за е-рецептом

Це регламентовано постановами Кабміну від 27 лютого 2019 року «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів», «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію», «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».

Перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ дасть змогу пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір із НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де рецепт було видано.

Ще одне нововведення – із квітня ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. До цього часу в аптеках – учасницях програми буде встановлено спеціальне програмне забезпечення і вони підпишуть договори з Національною службою здоров’я.

Як їх отримати в аптеці

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписано декларацію. Треба звернутися саме до свого лікаря. Якщо декларацію не підписано, слід це зробити.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом із пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений у декларації, актуальний і належить пацієнту. Лікар повинен назвати код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 6. При необхідності чи на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ із призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Пацієнт іде до будь-якої зручної для нього аптеки, що бере участь у програмі «Доступні ліки», і називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є у цій аптеці та входять у програму «Доступні ліки».

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку й отримати ліки там.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *