Елементи щасливого життя

Елементи щасливого життя
Елементи щасливого життя

«Ваш зір лише тоді стане кристально чистим, коли ви зможете зазирнути у власне серце. Той, хто дивиться назовні, лише спить, той, хто заглядає всередину, пробуджується»

 (Карл Юнг).

Всесвітньо відомий швейцарський психіатр Карл Юнг є автором безлічі цікавих психологічних теорій. Зокрема, він указав на елементи, які важливі для повноцінного життя й щастя.

Кожне нове покоління виростає з вірою в те, що в них є повне право на щасливе життя, і все, що до нього додається. Але що ж потрібно для по-справжньому щасливого життя? Невже речі із матеріального світу: багатство, багато різних речей, кращий будинок і розкішніша машина? Юнг вважав, що це зовсім не так. Його думка, що найважливіше для щастя не те, що ми можемо отримати в зовнішньому світі, а те, що відбувається всередині нас.

Отже, ось що Юнг вважав елементами щастя:

Гарне душевне здоров’я.

«Я не те, що трапилося зі мною, я той, ким я вирішую стати», – Карл Юнг.

Усі ми знаємо, наскільки важливо дбати про власне тіло, але навіть тепер у так званому «пристойному» товаристві згадувати про душевне здоров’я і турботу про нього вважається чимось не цілком пристойним. Юнг знав, що якщо тільки ми хочемо жити повноцінним життям, то повинні подбати про те, щоб наш розум був не менше здоровим, ніж наше тіло, і що коли справа доходить до щастя, цей фактор найсильніше впливає. Він вважав, що за допомогою власного фізичного тіла ми цілком здатні контролювати стан нашого розуму, і радив більше займатися фізичними навантаженнями в тій чи іншій формі, так як це допомагає і звільнити розум від негативних думок і вивільняє «гормони щастя», що поліпшують наш настрій.

Хороші особисті стосунки.

«Зустріч двох особистостей – немов змішування двох хімічних речовин, якщо між ними відбувається якась реакція, вони обидва преображаються», – Карл Юнг.

Як правило, людей, ким би вони не були, мимоволі тягне один до одного, і їм хочеться проводити час разом… Але варто пам’ятати про те, що погані особисті стосунки, і тим більше невдалий партнер у шлюбі можуть виявитися куди більш сильним негативним фактором, ніж просто самотність. До речі, Юнг був щиро переконаний у тому, що значення мають усі наші відносини з оточенням, а не тільки найближчі. Усі вони мають значення – від колег до сім’ї, від сусідів до друзів. Коли ми проводимо час із людьми, які покращують наш настрій, це веде до більш щасливого життя – це очевидно. Саме тому хороші особисті стосунки з правильними людьми і стали одним із ключових елементів, які впливають на життя й щастя.

Краса навколо і всередині вас.

«Ваш зір лише тоді стане кристально чистим, коли ви зможете зазирнути у власне серце. Той, хто дивиться назовні, лише спить, той, хто заглядає всередину, пробуджується», – Карл Юнг.

Дивитися навколо і цінувати красу навколишнього світу іноді дуже й дуже непросто. Особливо після смерті близької людини… все навколо здається наповненим відтінками сірого і ніщо не приносить радості. Але приходить день, коли прокинешся вранці, і, не дивлячись на те, що на вулиці спекотний літній день, з відкритого вікна відчуваєш обдув легкого вітерця… І приходить розуміння, що це прекрасно. Це змушує збагнути, що навіть у найнесприятливіших і темних обставин все ж можна відшукати промінчик світла в темряві. Так, коли ми завантажені під саму зав’язку і з усіх сил намагаємося не відстати від життя, це зробити непросто Але Юнг ще на початку двадцятого століття розумів, наскільки це важливо – відчувати навколишній світ, відчувати власне життя і бути вдячним за те, що ми  знаходимося саме тут і зараз. У ці дні ми бачимо безліч мотиваційних статтей, що закликають більше «жити справжнім»… Ось це і є те, що мав на увазі Юнг – ми повинні помічати, що відбувається навколо нас, і хоча б ненадовго зупинятися, щоб помилуватися цим, адже те, що ми бачимо, більш ніж цього варто.

Хороші емоції як удома, так і на роботі.

«Наскільки ми здатні зрозуміти, єдиним призначенням людського життя є можливість запалити факел сенсу, який розжене темряву всього існування», – Карл Юнг.

Ми проводимо більшу частину нашого часу на роботі, то якщо вона нам не подобається, це вкрай негативно діє на наше щастя в цілому. Робота, яка нам дійсно до душі – ключ до щасливого життя, і справа навіть не в тому, скільки грошей вона вам приносить. Жити, щоб працювати, і працювати, щоб жити – дві різні речі.

Гордість за те, чим ви займаєтеся, і віра в те, що ви робите, здатна зробити життя набагато щасливішим – як на роботі, так і за її межами. Але якщо ви ставитеся до роботи, як до якоїсь повинності, яку потрібно просто відбути кожен день з дев’яти до шести, це може бути вкрай виснажливо. Така робота, немов із-під палки, поступово позбавляє вас енергії і на роботі, і у вільний від неї час.

Віра в щось більше, ніж ви самі.

«Я вважаю, що всі мої думки кружляють навколо Господа, немов планети навколо сонця, і так само, як і вони, з непереборною силою притягуються до Нього. І я відчуваю, що якби я намагався опиратися цій силі, це було б найбільшим гріхом з усіх», – Карл Юнг.

Юнг був великою людиною, але… Ми живемо в дещо інші часи, так що, на відміну від нього, ми зовсім не обов’язково говоримо саме про релігію. Віра може бути різною – головне, що це віра в щось, що допомагає нам прагнути до кращого життя. Щира віра в те, що десь там, у якомусь іншому вимірі (або просто «десь там») є щось більш велике й гідне, ніж наші життя, здатне дати нам призначення, якого нам частково дуже не вистачає, а може, навіть надію на те, що смерть – це ще не кінець, що за нею нас чекає нове життя, можливість виправити скоєні помилки, або навіть можливість одного разу повернутися в цей світ. Усі ми боїмося того, що наше життя – усе, що у нас дійсно є, боїмося власної смерті й того, що далі нас не чекає нічого, навіть вічні муки. Саме тому ті, хто вірить хоч у щось, як правило, відносяться до завершення свого життєвого шляху куди більш філософськи і проживають набагато щасливіше життя.

Хоча ці елемент життя й щастя, складені Юнгом, досить прості й практично не допускають різночитань, сам психіатр, відмінно знаючи, що всі ми люди, одного разу сказав: «Усі фактори, які, як нам добре відомо, сприяють щастю, можуть за певних обставин призвести абсолютно протилежний ефект. Неважливо, наскільки ідеальною вам може здаватися та чи інша ситуація, ваші дії зовсім не обов’язково гарантують вам щастя».

Часом і ми майже згодні з його ідеєю, яка говорить, що чим сильніше «ви навмисно шукаєте щастя, тим із меншою ймовірністю ви будете здатні його відшукати». Так що не шукайте щастя як такого. Краще ставтеся до інших так само, як вам би хотілося, щоб вони ставилися до вас. Будьте добрішими до себе та інших, умійте прощати, не тримайте зла і не бажайте того, що є в інших – і ви самі не помітите, як зробите свій перший крок до щастя. Це спрацьовує, повірте.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *