Естетичний і практичний ящик для розсади

Ящик для розсади можна зробити власноруч з дерева у домашніх умовах.

Ящик для розсади

У дерев’яних ящиків є свої переваги.

  • По-перше, такі ємності виготовлені з екологічного матеріалу і прослужать багато років.
  • По-друге, мають естетичний вигляд і самі по собі прикрашатимуть підвіконня. Адже саме естетиці при вирощуванні розсади надають чи не останнього значення. А шкода, адже такі ємності «прикрашають» наші домівки майже чверть року.

Завдяки тому, що ящики зазвичай доволі місткі, тут можна висіяти відразу багато насіння. Крім того, їх не обов’язково робити з деревини найвищого гатунку, цілком підійдуть обрізки дощок. Розміри ящиків можуть бути різними і відповідати бажаним критеріям.

Виготовити найпростіший ящик до снаги і початківцю. Для цього потрібно зробити заміри, ножівкою нарізати дошки потрібної довжини (приміром, по довжині підвіконня) і з’єднати їх саморізами та кутками у прямокутник. Найоптимальніша висота стінок – 6-8 см. Потім саморізами прикріплюють дно конструкції, в якому обов’язково роблять дренажні отвори. Дно можна зробити з фанери чи збити з кількох частин, між якими залишають невеликий зазор для виходу зайвої води.

Якщо всередині такого ящика потрібно зробити комірки, їх стінки можуть бути зі звичайного картону, смуги якого розміщують уздовж та впоперек із прорізами в місцях перехрещень. Таким чином у кожного сіянця буде своє індивідуальне місце.

Якщо зробити до такого ящика ще й кришку, то вийде мініпарник. Кришку можна зібрати з тонких брусків (рейок) та поліетиленової плівки. Бруски збивають у формі прямокутника такого ж розміру, як і периметр ящика. До прямокутника зверху цвяхами чи будівельним степлером прикріплюється плівка. До ящика така кришка кріпиться за допомогою металевих петель. Не забудьте також спорудити для тари піддони.

Мінус таких ящиків у тому, що за кілька сезонів матеріал починає псуватися через постійний вплив вологи. Щоб слугували довше, бажано перш ніж засипати в них землю, обробити захисним розчином для дерева. Після повного висихання розчину можна висівати насіння.

Щоб ящик зробити ще більш естетичним, ззовні можна пофарбувати. Коли розсаду буде висіяно на грядках, ящики можна або сховати до наступного сезону, або висадити в них кімнатні квіти. Перед тим тару треба почистити та висушити.

Якщо ви хочете вирощувати велику кількість розсади, наприклад, на продаж, рекомендується виготовити маркер.

Для основи підійде 10-міліметрова фанера чи щільно прилеглі одна до одної дошки такої ж товщини. З дерев’яного стрижня напилюєте відрізки довжиною 7 см і загострюєте їх з одного боку. Розмітьте основу і просвердліть отвори, в які на клей посадіть заготовлені штирі.

«Уют» №7- 11.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *