Еустома – простота і вишуканість

Еустома
Еустома – простота і вишуканість

«УЮТ» №13-2019

В оранжереях уже кілька років успішно вирощують еустому багаторічну (або лізіанту) — одну з найбільш вишуканих і красивих рослин. У продажу є і насіння і розсада, тому квітникарі цілком можуть спробувати виростити цю красуню на своїй присадибній ділянці або як кімнатну рослину.

У еустоми багато імен, іноді її називають техаським дзвіночком, але за чудовим зовнішнім виглядом її, швидше, можна порівняти з трояндою або гвоздикою.

До розкриття всі бутони білосніжні, а коли вони повільно розпускаються, видно забарвлення пелюсток: бузкове, рожеве, фіолетове, біле з кольоровою облямівкою. Стебла невисокі (до 50 см), міцні, з середини вони сильно гілкуються, через це одна рослина стає схожою на цілий букет.

Цвітіння дуже тривале, до чотирьох місяців. Зрізані квіти довго зберігають свіжість, тому вони дуже добре підходять для створення квіткових композицій.

Березень — найсприятливіший час для посіву насіння на розсаду, щоб цвітіння дорослих рослин почалося в липні. Оскільки насіння в еустоми дуже дрібне, краще купувати дражируване. Висівають його по поверхні пухкого родючого ґрунту, позаяк воно проростає тільки на світлі. Для цього землю злегка ущільнюють, обприскують її з розпилювача, потім розкладають насіння і накривають склом або плівкою для створення парникового ефекту. При температурі +21-24 градуси сходи з’являються через 10-12 днів. Посіви часто провітрюють, за необхідності обережно обприскують водою з розпилювача. Щоб сіянці добре розвивалися, можна обприскати їх епіном або цирконом.

Пікірують рослини у фазі 2-3 справжніх листків в окремі горщики.

У грунт розсаду можна висаджувати на початку травня, коли настає стійка тепла погода, немає загрози заморозків. Потрібно періодично, рази за літо, проводити підживлення комплексним мінеральним добривом для квітів, регулярно поливати, не допускаючи перезволоження.

З настанням холодів найбільш красиві кущики можна пересадити в горщики і продовжувати вирощувати як кімнатну рослину, поставивши в прохолодне світле місце. Якщо часто обприскувати еустому, з вона довго буде радувати вас гарними квітками. А навесні можна знову висадити її у відкритий грунт. Вона прекрасно виглядає і в  груповій посадці в квітнику, і як «соліст», і як і горщечкова культура для балконів і терас

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *