Фактори, які руйнують жіночу психіку

Жінки вдвічі більше за чоловіків страждають від депресії. Які ж фактори руйнують жіночу психіку?

Фактори, які руйнують жіночу психіку
Перепади гормонів

Науковці констатували, що до початку статевого дозрівання хлопчики та дівчатка мають однакові показники депресії, а після цього рівень депресії у дівчаток подвоюється. За словами вчених, у жінок психіка зазнає сильнішого впливу гормональних коливань. У чоловіків рівень основного статевого гормону тестостерону не сильно змінюється протягом життя – після статевого дозрівання він залишається приблизно однаковим, лише поступово знижуючись, починаючи з 40 років.

Що стосується жінок, у їхньому організмі відбуваються різкі коливання статевих гормонів естрогену та прогестерону. Зокрема, нестача естрогену негативно впливає на роботу жіночого мозку, оскільки у жінок він допомагає виробляти хімічні речовини для гарного самопочуття, такі як серотонін. До 20 % жінок у період менопаузи повідомляють про напади депресії через різке скорочення рівня естрогену.

Менопауза

Лікар, що спеціалізується на лікуванні менопаузи, Ферхат Уддін розповіла, що з припиненням менструацій в організмі жінок відбувається значне падіння рівня гормонів, що підвищують настрій, поки їхній мозок не зможе пристосуватися до менопаузи. Також у жінок спостерігається вищий рівень мозкового білка. Це знижує рівень серотоніну, що відповідає за гарне самопочуття та настрій.

Сезонна депресія

Взимку вона вчетверо частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Це пов’язано з дефіцитом сонячного світла, що сприяє виробленню серотоніну, рівень якого в жінок і так нижчий.

«Уют» №4-26.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *