Фен-шуй у вашому домі.

Фен-шуй у вашому домі

Задача фен-шуй – створити атмосферу у вашому домі максимально теплою, спокійною та гармонійною. Основна запорука успіху – знайти баланс між декором та вашим внутрішнім станом і світосприйняттям. Та все ж є основні практичні поради, що допоможуть вам, незалежно від вашого світогляду:

  • у помешканні має бути хороше природне освітлення,
  • живі рослини створюють сприятливий клімат,
  • зношеним чи зламаним предметам і меблям не місце у домі.

І загальне правило для всіх – як би ви не розставили меблі та не обрали кольорову гаму, не забувайте про порядок та чистоту в домі. Пил, бруд, неохайність житлового простору – головний ворог фен-шуй. Дуже важливо, щоб будинок завжди залишався чистим і світлим, так він виділятиме лише позитивну енергію.

ВІТАЛЬНЯ

Фен-шуй надає величезного значення вітальні як серцю будь-якого будинку. Відомо п’ять основних сил Всесвіту: Земля, Метал, Вогонь, Дерево і Вода. Тож, згідно з вченням фен-шуй, краще не зловживати якимось одним елементом, вони повинні перебувати в гармонії. Наприклад, предмети з дерева принесуть розвиток і зростання, металеві речі привернуть необхідних помічників у ваше життя, елементи води (скажімо, акваріум) притягують у дім здоров’я та щастя, а рослини символізують родючість, а отже – матеріальний достаток.
Та все ж основоположними принципами для інтер’єру за фен-шуй є розташування меблів, вибір кольорів та природне освітлення, бо саме воно є джерелом енергії. Для вітальні підійдуть більш насичені кольори, оскільки вони сприяють розумовій та активній діяльності. Якщо немає бажання кардинально змінювати колір стін, повісьте на вікна яскраві штори– фіолетові, коричневі, бордові чи зелені.
Майстри фен-шуй радять обов’язково тримати у вітальні велике дзеркало, наділивши його магічними властивостями. Дзеркала можуть підтверджувати красу і привабливість, змінювати інтер’єр, робити навколишній простір більшим, залучати любов, багатство і успіх. Для створення додаткового тепла і затишку можна використовувати свічки в красивих підсвічниках та різні предмети декору з натурального дерева, наприклад, вишукані літери HOME чи LOVE. Окрім суто естетичного сенсу, свічки забезпечать у вашому домі енергію Вогню, котра сприяє розвитку та активності.

СПАЛЬНЯ

У середньому людина проводить у спальні третину життя, і не дивно, що фен-шуй приділяє значну увагу цій частині домівки. Спальня – основна кімната, покликана відновлювати життєві сили людини і захищати від негативної енергії. Ліжко краще розташувати в центрі, щоб воно не торкалося стіни жодною стороною, крім спинки. У кімнаті повинні переважати теплі та спокійні кольори, такі як бежевий, рожевий, світло-зелений чи блакитний. Вони принесуть відчуття спокою, тому обирайте покривала в світлих тонах або ж розкладіть декоративні подушки з неяскравим принтом. Особливу роль відіграють покривала, оскільки вони лежать на центральній частині спальні – ліжку, і найбільш домінують у кімнаті.

КУХНЯ

За вченням фен-шуй кухня є оплотом домівки, надійності та спокою, а тому повинна бути влаштована максимально гармонійно. Організувати простір на кухні потрібно в такий спосіб, щоб плита і раковина розміщувались далеко один від одного, адже вони символізують дві протилежних стихії – вогонь і воду.

Та, безперечно, головним предметом кухні є обідній стіл. Згідно з фен-шуй ідеальної форми стіл – круглий, оскільки круг символізує процвітання мешканців оселі та нерозривну єдність і близькість всієї родини. Що ж стосується кольору – то це білий, бо він у будь-якій культурі означає чистоту та легкість.

ВАННА

Ванна кімната – місце, де відбувається очищення від бруду і негативу. Там люди розслабляються, відпочивають, приводять себе в порядок, тому головними вимогами до ванної кімнати є мінімалізм в декорі, приємний запах і чистота. Не варто недооцінювати роль дзеркала – збільшуючи простір, воно наповнює його позитивною енергією. Мудреці фен-шуй відкидають право на існування труб чи кранів, з яких крапає вода – на їхню думку, разом із водою витікає по краплині й матеріальний достаток.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Фен-шуй у вашому домі.

Коментарі закриті.