Фідель-Кастро – півстоліття на посаді

Фідель-Кастро
Фідель-Кастро – півстоліття на посаді

25 листопада 2016 року через важке захворювання помер головнокомандувач Кубинської революції.
Якими б дивацтвами не володів лідер у темно-оливковому френчі з неодмінною бородою, він залишиться в історії як передбачливий стратег і хороший керівник. Він зумів привнести цивілізацію на Кубу, скоротивши дитячу смертність за допомогою введення безкоштовного медобслуговування, і зробивши населення освіченим. У роки його правління грамотність становила 98 %.

Позашлюбний син великого землевласника і кухарки виріс у заможній родині, отримавши хороше виховання і юридичну освіту.

Фідель Кастро став наймолодшим політиком, утримавшись на верховній посаді протягом півстоліття. 33-річним він очолив Республіку Куба і став одним із найулюбленіших діячів не тільки на батьківщині, але і в СРСР.

Кар’єра Фіделя Кастро могла скластися по-іншому: він міг стати одним із найбільш перспективних адвокатів, які користуються попитом, проте всі свої юридичні знання він використовував для простого народу, за що той йому згодом був дуже вдячний.

У 1962 році був відлучений від церкви указом Папи Івана XXIIІ за організацію комуністичної революції на Кубі.

Звиклий до великої сім’ї (у Фіделя було ще четверо братів і сестер), Фідель і сам не схибив: у нього вісім дітей – щоправда, від різних жінок, перша дружина Фіделя була Мірта Діас Баларт, зовсім не схожа на всіх кубинок. Вона подарувала йому сина, єдину законну дитину Фіделя. Потім, коли кохана зрадила його революційним планами, вони розлучилися. На горизонті Кастро з’явилася Наті Ревуельта, яка народила від нього дочку Аліну. Всі інші діти Кастро – від жінки на ім’я Делія Сото. Крім того, у Фіделя є ще одна дитина – Хорге Ангель від гаванки Ампаро. Останньою законною дружиною невтомного лідера була Селії Санчос, секретарка і палка помічниця. Вона покінчила життя самогубством у середині 80-х рр. У даний час Фідель одружений на жінці на ім’я Далія. Троє синів Фіделя Кастро – Алексіс, Олександр і Алехандро – були названі на честь Олександра Македонського.

За роки правління Кастро на нього планувалося понад 630 замахів – це мировий рекорд! Організовані вони були як американською розвідкою, так і противниками політики Фіделя. Найвитонченішими методами відправки Кастро на той світ були: подарунковий акваланг із туберкульозною паличкою (американський адвокат Донован, який не відав про підступні плани, подумав, що даний зразок занадто простий для кубинського лідера, і купив дорожчий варіант. А начинений небезпечним вірусом акваланг залишив собі і через деякий час помер), кулькова ручка (спроба замаху провалилася), вибухова сигара (подарунок забракувала служба безпеки), навіть подумували використовувати підводні глибини для заманювання Кастро (завадив шторм), отруйні пігулки, запаяні у тюбик із кремом (Фідель сам викрив злочинну лікарню), закладений вибуховий пристрій здетонував і т. д. Здавалося, божественні сили охороняють великого лідера. Коли на нього готувався черговий замах, два снайпери були блоковані досить дивним чином: напередодні вбивства одного збила машина, а іншого звалив апендицит.

У Фіделя Кастро чудова пам’ять. У 80-річному віці він міг без запинки виголосити свою промову, жодного разу не заглянувши у тези. Крім цього, він прекрасний оратор, здатний привернути увагу багатотисячного натовпу. Найкраща запальна промова кубинського лідера, яка відбулася 29 вересня 1960 року, тривала 4 год. 29 хв. Найдовша промова була виголошена на Третьому з’їзді Кубинської Комуністичної Партії у 1986 році і тривала 7 год. 10 хв.

Завзятий курець Фідель Кастро кинув палити восени 1986 року, тоді ж він проголосив загальнонаціональну кампанію по боротьбі з курінням і сидячим способом життя.

Із 2006 року інформація про стан здоров’я кубинського лідера була державною таємницею.

Фідель Кастро – пристрасний уболівальник «Арсеналу»

Особистий статок Фіделя Кастро оцінюється у 900 млн доларів. У цьому рейтингу у 2006 році кубинський лідер випередив королеву Англії Єлизавету ІІ, чий статок на той момент складав 500 млн доларів.

Фідель Кастро – лівша. За біологічним ритмом – справжня сова, волів не спати вночі, а засинав лише пізнім ранком.

Кубинський лідер пережив усіх комуністів, лідерів СРСР і шістьох президентів Америки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *