Фітотерапія нежитю
Чай із липового цвіту

Липовий чай має антисептичну, протимікробну та імуностимулюючу дію. Завдяки біофлавоноїдам, які містяться у квітах липи, зменшується запалення, прискорюється відновлення уражених тканин носової порожнини. Високий уміст аскорбінової кислоти, слизу, органічних кислот і сапонінів забезпечує відхаркувальну та потогінну дію.
Для приготування цілющого чаю з липи, 1 ст. л. квітів липи заливають 1 скл. окропу, настоюють 30 хв. та проціджують. Склянку теплого напою приймають на ніч або вживають ½ скл. двічі на добу.
Інгаляції та полоскання настоєм із листя евкаліпта

Ця лікарська рослина містить ефірну олію, флавоноїди, дубильні речовини та елагову кислоту, які виявляють антисептичні, протизапальні властивості, розріджують носовий слиз та знімають набряк слизової оболонки носа.
Через високу біологічну активність ефірної олії перед застосуванням евкаліпту рекомендовано проконсультуватися з лікарем.
Щоб приготувати розчин для інгаляції, 2 ст. л. листя евкаліпта заливають 200 мл окропу, накривають кришкою та настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Настій охолоджують до кімнатної температури та проціджують.
Набирають 1 ст. л. настою, розводять у 200 мл кип’яченої води та проводять інгаляції тричі на день.
Якщо у вас немає спеціального інгалятора, доведіть гарячий настій до 200 мл кип’яченою водою та дихайте теплою парою, накрившись рушником.
«УЮТ» №40-01.10.2020
Читайте також: Чай із шипшини для жіночого здоров’я