Флокси потрібно підживити
Доглядаючи за флоксами, треба враховувати їхні біологічні особливості. У другій половині літа флокси потрібно підживити.

Відростання молодих пагонів починається навесні. Причому утворюється їх утричі більше, ніж у попередньому році. Через потужне нарощування нових стебел, флокси забирають із ґрунту багато поживних речовин, тому їх потрібно підживлювати комплексними мінеральними добривами чи розчинами органіки.
Приблизно в кінці червня ріст стебел припиняється, на їх верхівках утворюється суцвіття. Цвітіння дуже тривале – до 1,5-2 місяців. Після нього потрібно зрізати верхівки пагонів із залишками суцвіть.
У другій половині літа на кореневищах починається закладання ростових бруньок майбутнього квітування. У цей час флокси потрібно знову підживити й обов’язково поливати, якщо стоїть суха погода.
Окремо треба сказати про кореневище. Річ у тім, що воно є підземною частиною стебла. Ростові бруньки закладаються на ньому трохи вище основної маси коренів, які доставляють до цих стебел воду та поживу. І коли наступного року з цих ростових бруньок розвиваються молоді стебла, то в них утворюються нові корені, вище яких знову будуть закладені ростові бруньки для пагонів наступного року.
Таким чином кореневище постійно розширюється і підіймається, з часом випинаючись із землі. Тому потрібно стежити, аби бруньки не оголювалися, потроху підсипати на них родючий ґрунт. Якщо цього не робити, то з часом кущ потерпатиме від вимерзання, нестачі вологи й поживних речовин.
Крім того, коренева система у флоксів залягає неглибоко, лише за 3-15 см від поверхні ґрунту. Тому спушувати землю потрібно дуже акуратно, а на зиму її треба замульчувати компостом. Пізньої осені всі пагони зрізують до рівня ґрунту.
«Погляд часу» №36-1.09.2022