Фрази токсичних батьків

Не варто думати, що тільки стороння людина може бути токсичною – ненав’язливо тягнути зі своєї жертви енергію, змушуючи її робити те, що потрібно їй. Часом маніпуляторами можуть бути батьки.

Фрази токсичних батьків

Розпізнати батьків-маніпуляторів можна, якщо прислухатися до того, що вони говорять.

«А ось син нашої знайомої…»

Далі піде порівняння людини з кимось з оточення її батьків. Це порівняння, природно, буде не на її користь. Мама і тато будуть розповідати дитині, що син їхніх друзів вступив до престижного ВНЗ, що він влаштувався на хорошу роботу, що він уже одружився.

Усе це буде бити по самооцінці дитини, буде переконувати її в тому, що вона є невдахою. Схильність так знецінювати свою дитину властива саме токсичним батькам.

«Я завжди краще…»

Токсичні батьки вірять у те, що вони краще за всіх у всьому розбираються, що вони – особистості талановиті, розумні, красиві. Будуть вказувати людині на її недоліки, знецінювати всіх, хто їх оточує, підкреслюючи при цьому свою гідність.

«Чому ти радієш…»

У токсичних мами і тата дитина не повинна проявляти яскравих емоцій. Вони вважають, що дитина в будь-якому віці повинна виконувати всі їхні забаганки, що вона зобов’язана потурати їм у всьому. Тільки після виконання всіх вказівок та доручень батьків, дитина може порадіти, але не дуже довго.

Так поводяться батьки-маніпулятори, тому що вони все хочуть тримати під особистим контролем, тому що вони не хочуть давати найближчій людині свободу.

Подібне спілкування не може приносити радості людині і робити її щасливою.

«Уют» №38-15.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *