Гараж і межа

На якій відстані від межі можна зводити гараж
Гараж і межа

Сусід без нашої згоди і не дотримуючись плану побудував гараж на відстані 39 см від нашої огорожі. Під час дощу вода з даху сусідського гаража тече на наше подвір’я, руйнується огорожа.

На якій відстані від межі можна зводити гараж?

Якщо з іншого боку межі нема забудови, то відстань до бічної межі ділянки від найбільш виступної конструкції стіни повинна становити не менше метра. При цьому має бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів із покрівель та карнизів будівель на територію суміжних земельних ділянок. Якщо за межею є сусідська забудова, необхідно керуватися протипожежними та санітарними нормами. Висновок про їхнє дотримання повинні робити уповноважені відповідні спеціалісти. Влаштовувати необхідні інженерно-технічні заходи, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів із покрівель та карнизів будівель на територію суміжних земельних ділянок, зобов’язані власники таких будівель (Державні будівельні норми – ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»).

Цей правовий акт містив науково обгрунтовані норми. Однак він утратив чинність із 1 січня 2006 р., оскільки тепер такі питання вже не є компетенцією центральних органів влади, а віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування. Із 2006 р. зміст цих норм практично не змінився.

У даний час згадані норми встановлюються у місцевих Правилах забудови чи проекті забудови і благоустрою населеного пункту, які затверджується місцевою радою після погодження з місцевим органом містобудування та архітектури.

Якщо сусід звів гараж із порушенням будівельних, санітарних, протипожежних норм і цим завдав вам шкоду, то можете подати письмове звернення до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю

Інспекція зобов’язана перевірити ваше звернення. Вона має повноваження обстежити будову й оштрафувати порушника.

Якщо незаконним будівництвом вам завдана матеріальна і моральна шкода, то ви маєте право подати до суду позов про відшкодування такої шкоди.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *