Гіркота у роті: чому виникає та як її позбутися

Гіркота у роті

Гіркий або неприємний присмак у роті може бути нормальною реакцією на деякі продукти. Однак якщо він довго не проходить або з’являється несподівано, це стає серйозним приводом для занепокоєння. Смак – досить складне відчуття, на який впливають багато факторів, у тому числі погана гігієна порожнини рота, сухість у роті чи вагітність. У цій статті ми розглянемо можливі причини появи гіркого присмаку у роті й основні методи лікування.

Від чого вона з’являється

У нормі при перетравленні їжі жовч виділяється у дванадцятипалу кишку. Але якщо з’являється перешкода, що заважає руху жовчі зверху вниз (наприклад, камінь), або порушується перистальтика жовчного міхура (розвивається дискінезія), то жовч застоюється і накопичується всередині жовчного міхура. Далі її надлишок закидається у шлунок, а звідти – у стравохід, і потім жовч потрапляє у ротову порожнину, що дає гіркий присмак. Найчастіше гіркота у роті виникає вранці після сну.

Причини

Іноді гіркота у роті з’являється не в результаті зазначених вище захворювань, а тому, що «засмітилася» печінка. У такому випадку досить допомогти їй самовідновити свої очисні функції. Для цього варто повністю відмовитися від смаженої, жирної, пересоленої, гострої та маринованої (із використанням оцту) їжі.

Ще одна причина появи гіркоти – ви їсте занадто великі для вашого кишківника порції. Тому на якомусь етапі він втрачає працездатність і виникає синдром «ледачого кишківника» – цей орган відмовляється працювати в колишньому режимі, і їжа, що застоюється у ньому, також дає гіркоту в роті. При цьому майже в 100 % випадків вона, через проблеми з кишківником, супроводжується закрепами.

Після таблеток. Неприємний присмак часто з’являється на фоні прийому антибіотиків. Їх метаболізм відбувається в основному в печінці. Тому не дивно, що цей орган першим опиняється під «прицілом» ліків. А якщо печінка і без того вже уражена якоюсь недугою, то гіркота в роті від антибіотиків з’явиться у хворого обов’язково.

Як лікувати

Гіркота в роті і нудота часто виникають від переїдання. Спробуйте для початку зменшити кількість їжі, що вживається. Якщо порушення не матиме стійкого характеру, приборкання апетиту повинно допомогти.

Не використовуйте препарати проти закрепу – тільки в якості швидкої допомоги. Регулярна допомога кишківнику таблетками «зледачить» його ще більше, що тільки посилить проблему. У будь-якому випадку фахівці рекомендують звернутися до лікаря при появі стороннього присмаку в роті – це допоможе уникнути ускладнень для хвороб, які могли з’явитися.

«Погляд часу» №30-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *